Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Реформи не передбачають закриття лікарень

Реформи не передбачають закриття лікарень

Перед Міністерством охорони здоров’я не стоїть завдання закривати невеликі лікарні в регіонах. Про це в ході підсумкового засідання Колегії МОЗ заявила керівник відомства Раїса Богатирьова.

За її словами, міністерство перекваліфікує деякі стаціонарні установи в амбулаторні, щоб пацієнти могли отримувати там первинну меддопомогу, а в разі серйозних захворювань зверталися у більш кваліфіковані сучасні медичні центри.

— Наприклад, ми закриваємо пологові відділення на 10 ліжко-місць. Там відбуваються одні пологи за 20 днів. Яка може бути кваліфікація в лікарів, які там працюють? Якщо за 15 кілометрів є велике відділення, принаймні на 60—90 ліжко-місць, це вже гарантія безпеки для людини. Крім того, закриття і перекваліфікація медустанов — не настільки часте явище. За статистикою, тотального скорочення ліжко-місць немає.

Раїса Богатирьова розповіла, що заважає проведенню медичної реформи у пілотних регіонах.

— Не все заплановане зроблено. Наприклад, не вдалося повністю оформити юридичний статус усіх медичних закладів первинної ланки в пілотних регіонах. Відстає Київ, Донецька і Дніпропетровська області, — сказала вона.

До того ж, за словами міністра, для проведення медичної реформи не завжди вистачає фінансів. Забезпечення пілотних регіонів «швидкими» просувалося б швидше, якби вчасно надавали кошти.

Крім того, реформування медичної сфери, на думку міністра, найбільше гальмує недовіра суспільства.

— Гадаю, нині на перший план виходить брак довіри, — сказала Раїса Богатирьова. Однак вона впевнена у правильності кроків на шляху реформування галузі, тож потрібен певний час, аби здійснити заплановані перетворення.

Так, за її словами, нині в пілотних регіонах у повному обсязі здійснено структурну реорганізацію рівня первинної медичної допомоги. Зростає кількість відвідувань пацієнтів із профілактичною метою, простежуються позитивні тенденції у структурі медичних послуг щодо зниження показників госпіталізації, викликів швидкої медичної допомоги. Відзначено позитивні зрушення і в напрямі поліпшення рівня кадрового забезпечення центрів первинної медико-санітарної допомоги.

— Серед пріоритетних напрямів реформування медичної галузі у 2013 році — формування інституту сімейної медицини, підвищення стандартів надання екстреної меддопомоги. Це дасть змогу в середньостроковій перспективі сформувати єдиний медичний простір, — підкреслила міністр.

За даними МОЗ, цього року модернізація первинної медичної допомоги відбувається не лише в пілотних, а й в інших регіонах України. Зокрема, тут з початку 2013-го почали функціонувати 239 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що становить 44% загальної кількості за планом.Реформи не передбачають закриття лікарень, автор —
Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}