Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Уряд розробляє дві нові будівельно-житлові програми

Уряд розробляє дві нові будівельно-житлові програми

ПЕРСПЕКТИВА

За їхньою допомогою кількість дешевших метрів планується збільшити як мінімум удвічі

Про це розповів під час відеоконференції у Кабміні заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитро Ісаєнко. За його даними, торік в Україні здали в експлуатацію 10,7 мільйона квадратних метрів житла, або 95 тисяч квартир, з них 4 тис. — у рамках державних будівельно-житлових програм. Це на 14,5% перевищує відповідні здобутки 2011-го і є найбільшим показником за останні 20 років.

Дмитро Ісаєнко нагадав, що торік діяли (і продовжують діяти нині) програми здешевлення вартості іпотечних кредитів, коли державні банки видають позики громадянам під 19% річних, 3% з яких компенсує держава, і механізм 30/70, коли держава вносить 30% вартості житла. На жаль, ними не можуть скористатися малозабезпечені громадяни, в тому числі освітяни та медики. 70% — непосильний перший внесок для державних службовців із зарплатами у 2 тисячі гривень.

Зважаючи на це, Мінрегіонбуд розробляє дві додаткові програми, що мають запрацювати вже цього року. Йдеться про оренду житла з викупом (житло будуватиметься за участю банків і передаватиметься людям, які потребують поліпшення житлових умов, у довготривалу оренду — на 15 років під 3% річних), а також про кредитно-депозитну схему. Остання передбачає значне здешевлення позикових коштів та гарантуватиме повернення грошей банку і здачу житла в експлуатацію.

Подробиці чиновник пообіцяв озвучити згодом, адже нині ці додаткові механізми доопрацьовуються. Він лише зауважив, що на будівництво 20 тис. квартир для вищезгаданих категорій громадян потрібно 6 млрд грн, ще 1,5 млрд — на зведення 6 тис. квартир (соціальне житло), які не підлягатимуть приватизації і перебуватимуть у власності місцевих органів влади. Будуть бюджетні кошти — питання почне вирішуватися вже в цьому році.

А поки що Дмитро Ісаєнко радить облдержадміністраціям залучати громадян, зокрема, до чинної схеми часткової компенсації державою відсоткової ставки за кредитами. Адже, за його словами, торік за такою програмою збудували 1200 квартир і витратили на це 20 млн грн бюджетних коштів. Стільки ж житла звели за програмою 30/70, на що із скарбниці спрямовано 300 млн грн. Тобто мультиплікаційний ефект від останньої значно менший.

Заступник міністра зауважив, що з бюджету-2013 на часткову компенсацію позик можна використати 260 млн грн, що в 13 разів більше, ніж використали торік, і таким чином активно залучати кредитні ресурси в будівництво. А оскільки попит у населення на такі гроші є, уряд зобов’язав «Укргазбанк» і «Ощадбанк» видати в цьому році по 2 тисячі кредитів під 16% річних (торік банки разом оформили лише 1,2 тис.), незважаючи на те, що фінансові установи беруть депозити під 19%, каже він. І додає: це, звісно, не зовсім ринковий механізм, проте прийнятний, принаймні банки не в збитку, адже держава компенсує різницю в 3%.Уряд розробляє дві нові будівельно-житлові програми, автор —
Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}