Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

В Криму завершуються зйомки фільму про депортацію татар

В Криму завершуються зйомки фільму про депортацію татар

КІНО

«Хайтарма» розповість правду

Сюжет фільму з робочою назвою «Хайтарма», що в перекладі означає «повернення», повертає глядача у далекий і трагічний травневий день 1944 року, коли було депортовано кримських татар. Головний персонаж — двічі Герой Радянського Союзу льотчик-винищувач Амет-Хан Султан, який у цей день перебував у Криму і був свідком тих подій.

Замовником фільму став кримськотатарський незалежний канал «АТР». «Пережита депортація для народу — це як рана, що постійно ятрить серце, душу, розум. Найтяжче те, що цей біль ніхто, окрім нас, не розуміє. Ми відчуваємо потребу сказати світу правду про свою трагедію, розповісти про ті жахи, які пережили. Адже тільки тоді ми заспокоїмося і зможемо жити та розвиватися далі. Цей фільм повинен стати відправною точкою для всього народу», — впевнена гендиректор каналу Ельзара Іслямова. Але головна і найважливіша мета — достукатися до кожного серця, щоб подібні трагедії ніколи не повторювалися.

Зйомки фільму були емоційно тяжкими. Досить часто на знімальному майданчику люди не могли стримати сліз. Надзвичайно напруженими стали масові сцени під Бахчисараєм, де було задіяно понад тисячу осіб. Для зйомок депортації побудували вагони, за архівними документами відтворили точну копію станції «Сюрень». Саме звідси у страшну невідомість відправляли кримських татар Бахчисарайського району та Південного берега Криму. «Зйомки розпочалися о 4-й ранку. Серед учасників масових сцен були і ті, хто пережив депортацію. Повернення в минуле для 17 учасників масової сцени стало неабияким стресом, їх довелося доправити до лікарні», — згадує керівниця телеканалу.

Та хай би там як, робота над 90-хвилинним фільмом добігає кінця і вже навесні наступного року з’явиться його завершений варіант. «Далі ми маємо плани представити його на різних міжнародних фестивалях, запустити у кінопрокат», — поділилась з «УК» перспективами на майбутнє Ельзара Іслямова.

Запорукою таких амбітних планів є колектив професіоналів, який працює над створенням стрічки. Фільм знімає український режисер Ахтем Сейтаблаєв, у доробку якого з десяток фільмів. Серед його робіт і тогорічний переможець Одеського кінофестивалю «Чемпіон з підворітні». До речі, в кримському фільмі він зіграє роль головного героя Амет-Хана Султана.

Крім того, у стрічці знялися актори Олексій Горбунов, Юрій Цурило, Андрій Саманін, Олексій Тритенко, Дмитро Суржиков.В Криму завершуються зйомки фільму про депортацію татар, автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}