Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Мужчин!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

В очікуванні родини

В очікуванні родини

ДОЛЯ

Хлопчик, якого мати залишила напризволяще в чужій країні, повернувся на батьківщину

Майже рік тому в дитячій лікарні № 6 Північного адміністративного округу м. Москви малолітнього Миколку залишила матір. Через три тижні після народження малюка мати-«зозуля» зникла. В її біографії це вже четверта дитина, яку вона, як і всіх інших, покинула відразу після народження. Поки жінка перебувала в пологовому будинку, встановили, що вона — громадянка України, жителька села Куйбишеве Снігурівського району Миколаївської області. В Україні з 2003-го вважається безвісти зниклою за рішенням суду.

Після лікарні у березні цього року хлопчик потрапив до московського будинку дитини №14, де співробітники закладу за ним доглядали. Там і відбулося знайомство з дитиною спеціалістів служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації, які прибули по Миколку. Це вже другий випадок, коли служба доставляє українську дитину додому. Про перший — повернення з далекої Бразилії Максимка — наша газета писала в серпні цього року. Але у випадку з бразильським українцем знадобилося понад два роки для його повернення. Миколку ж привезли в Україну лише через дев’ять місяців після народження.

Ірина Осауленко (ліворуч) та співачка Еріка з Миколкою захопилися іграшками. Фото надане автором

Хлопчика в миколаївському аеропорту зустріли голова облради Ігор Дятлов та українська співачка Еріка. Малюк уперше побачив свою батьківщину, коли Ірина Осауленко, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації, винесла його з літака. Миколаївська служба у справах дітей доклала багато зусиль для повернення дитини. Особливо багато часу пішло на вирішення бюрократичних питань. Як і завжди в таких випадках, гостро постало фінансове питання: потрібні були кошти на те, щоб перевезти хлопця, забезпечити його всім необхідним.

Як розповідає голова обласної ради І. Дятлов, «виділяти кошти з бюджету не стали, на це пішло б надто багато часу. Тож пішли іншим шляхом — знайшли спонсорів. Адже головним завданням було допомогти маленькому громадянину України».

— Я кілька днів у Миколаївській області, — каже співачка Еріка, — коли мені розповіли цю історію, вирішила по-дружньому приїхати і підтримати. Тому що вважаю, що наші українські діти повинні бути тут, рости на батьківщині. Невідомо, яка доля була б у цього малюка, якби він залишився на чужині. Добре, що є люди, котрі турбуються про наших дітей.

Вчинок матері дитини Еріка хоч і називає жорстоким, але засуджувати жінку не береться. «Це життя кожного. Я думаю, вона за свої гріхи або вже розплатилася, або ще заплатить», — говорить вона. І додає про Колю: «Це буде щастя для будь-якої сім’ї. Він обов’язково потрапить у хорошу родину. А ми будемо, напевно, далі дізнаватися про його долю. Він став «зіркою» тут, у Миколаєві».

Миколку вже привезли до дитячого будинку, попереду в нього повний медичний огляд, оформлення документів, а потім органи опіки шукатимуть для нього сім’ю. Як зазначають у службі в справах дітей, хлопчик здоровий, допитливий та веселий. Згідно з розпорядженням голови Снігурівської райдержадміністрації малолітньому вже надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Найближчим часом Миколку влаштують на виховання в сім’ю.

Від інтернатів готуймося відмовлятися

Валентина КОКІНА, «Урядовий кур’єр»

РЕФОРМА. Нещодавно у Києві на Міжнародній конференції «Сирітству — ні!», яку організував Фонд «Розвиток України» спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Україна без сиріт» за підтримки Міністерства соціальної політики та Уповноваженого Президента України з прав дитини, було сказано, що в Україні вже розпочато процес реформування системи соціального захисту. Надто важливе місце в ньому посідає захист законних прав та інтересів дітей, особливо сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Сьогодні одним із основних завдань міністерства є створення умов для забезпечення права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні. Ми маємо стійку тенденцію — більш ніж удвічі — переваги усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, українцями над усиновленням іноземними громадянами», — сказала заступник міністра Мінсоцполітики Лідія Дроздова.

Зокрема кількість прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в Україні стабільно зростає, відповідно збільшується й кількість дітей у них. Приміром, 2005 року в таких сім’ях виховували 1313 дітей, а нині вже 11261 дитина, що в дев’ять разів більше. А загалом, за інформацією міністерства, станом на 1 жовтня 2012 року в нас діють 695 дитячих будинків сімейного типу та 3737 прийомних сімей.

Мінсоцполітики зобов’язується на 2013 рік створити такі умови, щоб у сім’ях виховували не менш як 82% сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Міністерство планує також змінити державну політику боротьби з наслідками сирітства на таку, що буде спрямована на запобігання виходу дитини з біологічної родини, зазначила Лідія Дроздова, акцентувавши, що перший крок уже зроблено.В очікуванні родини, автор —
Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 6. Отзывов пользователей: 2.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}