Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Допомога зайвою не буде

Допомога зайвою  не буде

Останнім часом в Україні чимало робиться для контролю за препаратами. Однак недостатньо. Це визнають і фахівці, і пацієнти. Що і як можна зробити, аби надійність зростала? Про це йшлося на засіданні «круглого столу» «Ліки для українських пацієнтів — гарантія якості», який зібрав у столиці представників громадських організацій, що представляють інтереси пацієнтів, Міністерства охорони здоров’я та фармацевтичної індустрії.

Всі вони були єдині в тому, що медичні препарати, які закуповуються за кошти державного бюджету, повинні мати підтверджену міжнародними стандартами якість та бути безпечними для пацієнтів.

До сьогоднішнього дня прекваліфікація Всесвітньої організації охорони здоров’я не є обов’язковою умовою при здійсненні закупівель АРВ- та протитуберкульозних препаратів за кошти державного бюджету.

З огляду на те, що за рахунок бюджетних коштів закуповується більша частина препаратів (83% АРВ-препаратів і майже 50% протитуберкульозних), учасники зустрічі вважають за необхідне запровадити прекваліфікацію ВООЗ як обов’язкову медико-технічну вимогу до закупівлі лікарських засобів для лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД та туберкульоз починаючи з 2015 року. Перехідним періодом визначили 2013—2014 роки. У перехідний період при державних закупівлях преференції надавати препаратам, прекваліфікованим ВООЗ.

Чи не ускладнить це процедуру, чи не призведе така вимога до подорожчання ліків?

— Ні, — відповів голова ради дорадчих спільнот з питань доступу до лікування в Україні Дмитро Шерембей. — Чому пропонуємо звернутися до Всесвітньої організації здоров’я? ВООЗ готова проводити безплатно прекваліфікацію ліків у країнах, де виникають проблеми з якістю. Оскільки ця проблема в нашій державі дуже актуальна, то така допомога нам зайвою не буде.Допомога зайвою не буде, автор —
Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник: www.ukurier.gov.ua

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}