Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Петриківський розпис Марфи Тимченко

Петриківський розпис Марфи Тимченко

ДАТА

90-річчю від дня народження відомої художниці присвячено виставку її робіт

Світлана КOВАЛЬЧУК для «Урядового кур’єра»

«Ім’я Марфи Тимченко посідає особливе місце в історії мистецтва і культури України, — зазначає генеральний директор Музею декоративного мистецтва Адріана Вялець. — Вона належала до митців, які, свято зберігаючи традиції народного мистецтва, цілеспрямовано їх розвивали». Основа творчості художниці — орнаментальне мистецтво її рідного села Петриківки, що на Дніпропетровщині. Упродовж свого життя вона створила сотні квіткових і сюжетних композицій на папері, картоні, порцеляні та полотні, спільною рисою яких є витонченість малюнка, відчуття ритму та композиційна довершеність.

Якщо перші її твори мали виразно орнаментальний характер, то в 50-х роках минулого століття відбувається переорієнтація художниці на виробничу основу. Марфа Тимченко разом зі своїми односельцями створювала український стиль розписів фарфорових виробів.

Цікава особливість: тоді ж художниця починає вводити у свої орнаменти птаха, спочатку вплітаючи в орнамент, а згодом, виділяючи кольором, робить його символічним центром. Зв’язок між окремими елементами та мотивами у композиціях художниці приводить її до декоративного пейзажу і народної картини, але не канонічної, а саме «тимченківської», де основним мотивом є поєднання сюжету та пейзажу з елементами петриківського орнаменту.

Творчість Марфи Тимченко була безперервною і тривала до останніх днів її життя. Вона — нове явище у мистецтві народного живопису. З одного боку, майстриня сповідувала традиції народного орнаментального мистецтва, з другого — середовище професійних художників, в якому жила і працювала, сприяли народженню унікального явища в її творчості.

«Тимчеківська» картина з елементами петриківського розпису. Фото Олександра ЛЕПЕТУХИ



Петриківський розпис Марфи Тимченко, автор —
Рейтинг статьи: 97% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

Источник:

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы