Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Зайнятість неповнолітнього: юридичні аспекти

1
19:37, 22.09.2024
Зайнятість неповнолітнього: юридичні аспекти
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене дуже цікавить актуальне питання працевлаштування неповнолітніх в Україні. Мій син, якому тільки що виповнилося 16 років, хоче сам заробляти гроші, але я хочу з'ясувати всі юридичні нюанси цього процесу, щоб не порушити законодавство. Ось що мене цікавить: чи може неповнолітній працювати офіційно? Якщо так, то які обмеження налагає на нього закон? Яким роботодавцям він може допомагати, і які документи для цього потрібні? Чи може мій син укласти трудовий договір, і якщо так, то з ким - зі мною як батьком або безпосередньо з роботодавцем? Які права і обов'язки у неповнолітнього працівника, і як вони відрізняються від прав та обов'язків дорослих? Чи можуть бути відмінності у зарплаті? Яким чином відбувається оплата праці неповнолітнього, чи є якісь податкові пільги? І ще одне важливе питання: чи може мій син працювати без моєї згоди? Якщо так, то в яких випадках, і які наслідки це може мати для мене як для батька? Буду дуже вдячний за розгорнуту відповідь на ці питання. Це допоможе мені краще розуміти законодавство України, права та обов'язки неповнолітніх, а також захистити свої інтереси і інтереси моєї родини. Ключові слова: працевлаштування неповнолітніх, трудовий договір, права та обов'язки неповнолітніх, оплата праці неповнолітнього, юридичні аспекти, законодавство України.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:50, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Працевлаштування неповнолітніх в Україні регулюється низкою законодавчих актів, зокрема Кодексом законів про працю України (КЗпП) та Законом України "Про охорону праці".

1. **Можливість офіційного працевлаштування**. Неповнолітні у віці від 16 років можуть бути офіційно працевлаштовані. За згодою одного з батьків або особи, що їх замінює, можуть працювати підлітки з 15 років. У випадку професійної підготовки учнів, що досягли 14 років, можливе працевлаштування за згодою одного з батьків (ст. 188 КЗпП України).

2. **Обмеження для неповнолітніх**. Законодавство передбачає певні обмеження для праці неповнолітніх:
- Їм заборонено виконувати важкі роботи та роботи з шкідливими або небезпечними умовами праці.
- Забороняється залучення до нічних, понаднормових робіт та робіт у вихідні дні (ст. 192 КЗпП).
- Тривалість робочого часу для осіб від 16 до 18 років не може перевищувати 36 годин на тиждень (ст. 51 КЗпП).

3. **Укладення трудового договору**. Неповнолітній може укласти трудовий договір безпосередньо з роботодавцем. Укладення трудового договору з батьками неповнолітнього не передбачено законодавством.

4. **Права та обов'язки неповнолітніх працівників**. Права неповнолітніх працівників захищені законом. Вони мають право на оплачувану відпустку, яка становить 31 календарний день (ст. 75 КЗпП). Обов'язки неповнолітніх працівників не відрізняються від обов'язків дорослих, але вони мають право на додатковий захист умов праці.

5. **Заробітна плата та пільги**. Заробітна плата неповнолітніх встановлюється пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку, але не може бути нижчою за мінімальну заробітну плату, визначену законодавством. Податкові пільги для неповнолітніх не передбачені, податки сплачуються на загальних підставах.

6. **Згода батьків на працевлаштування**. Для працевлаштування неповнолітніх віком від 14 до 15 років обов'язково потрібна письмова згода одного з батьків. Для осіб, які вже досягли 16 років, згода батьків не є обов'язковою, але бажано, щоб батьки були поінформовані про працевлаштування їхніх дітей.

Таким чином, ваше завдання як батька полягає в тому, щоб забезпечити дотримання прав вашого сина відповідно до законодавства та проконтролювати умови його праці.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы