Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Заплутаність у спадкоємності: від кого насправді спадкуємо?

1
16:27, 21.09.2024
Заплутаність у спадкоємності: від кого насправді спадкуємо?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я була в шлюбі з чоловіком, який помер два роки тому. У нас з ним були спільні діти, які зараз є неповнолітніми. Однак мій чоловік мав дітей від першого шлюбу, які зараз є повнолітніми. Після смерті чоловіка, я вступила в новий шлюб, але мій новий чоловік на щастя ще живий. У нас є спільна нерухомість, яку ми придбали після нашого шлюбу. Недавно померла моя мати, яка була вдовою і залишила після себе квартиру. Я єдиний її юридичний нащадок, оскільки у мене немає братів чи сестер. Вона залишила заповіт, в якому вказала, що всі її майнові права та обов'язки переходять до мене. Однак, я не знаю як вплине це на моїх дітей від першого шлюбу та мого нинішнього чоловіка. При цьому, мої діти від першого шлюбу претендують на частку в спадщині, яка належала їхньому батьку, але я не впевнена, чи мають вони на це право, оскільки вони вже повнолітні і мають свої родини. Я збираюся звернутися до юриста, але хочу зрозуміти, які в мене можуть бути загальні питання, які я маю поставити перед юристом. Чи можуть мої діти від першого шлюбу претендувати на спадщину від моєї матері? Чи має мій нинішній чоловік право на частку в спадщині, якщо ми розлучимося? Чи мають мої неповнолітні діти право на спадщину від моїх батьків, якщо я померу? А якщо так, то яким чином вони можуть це право реалізувати?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:55, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Згідно з чинним законодавством України, питання спадкування регулюються Цивільним кодексом України (ЦКУ). Ось кілька ключових моментів, які можуть бути важливими у вашій ситуації:

1. **Спадкування від вашої матері:**
- Згідно з статтею 1223 ЦКУ, заповідач має право призначити спадкоємців, а також визначити частки кожного з них у спадковій масі. Якщо ви є єдиним спадкоємцем за заповітом, то спадщина переходить до вас.
- Ваші діти від першого шлюбу не мають права претендувати на спадщину від вашої матері, якщо вона не вказала їх у заповіті, оскільки вони не є спадкоємцями за законом першої черги після вашої матері.

2. **Спадщина від вашого першого чоловіка:**
- Згідно зі статтею 1261 ЦКУ, діти спадкодавця є спадкоємцями першої черги за законом. Це означає, що ваші неповнолітні діти мають право на спадщину від свого батька, навіть якщо вони вже повнолітні та мають свої родини.

3. **Майно, набуте у шлюбі з нинішнім чоловіком:**
- Згідно зі статтею 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям під час шлюбу, є їх спільною сумісною власністю. У випадку розлучення, це майно підлягає поділу між подружжям (стаття 70 СКУ).

4. **Спадкування вашими дітьми у випадку вашої смерті:**
- Згідно зі статтею 1261 ЦКУ, якщо ви помрете, ваші діти є спадкоємцями першої черги за законом. Неповнолітні діти мають право на спадщину на рівні з іншими дітьми.
- Для реалізації права на спадщину, спадкоємці повинні подати заяву про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (стаття 1270 ЦКУ).

Вам слід обговорити ці питання з юристом для отримання детальної консультації та складання необхідних документів, які можуть включати заповіт або інші форми розпорядження вашим майном.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы