Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Заплутаність спадкоємних відносин

1
16:29, 20.09.2024
Заплутаність спадкоємних відносин
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, столкнувся з важкою ситуацією, пов'язаною з правовими аспектами спадкоємних відносин. Моя бабуся недавно померла і залишила за собою будинок в селі, невеликий ділянку землі і кілька предметів домашнього вжитку. Вона не залишала заповіту, тому, як я розумію, всі її майнові права і обов'язки перейшли до мене як до її єдиного спадкоємця за законом. Однак, виникла складність: в той час, коли моя бабуся померла, в її будинку проживав її брат - мій дідус, який не має жодного власного житла. Він стверджує, що проживав з моєю бабусею протягом останніх п'яти років і вважає, що має право на житлове майно. Я хотів би дізнатися, як вирішити цю ситуацію з урахуванням всіх нюансів українського законодавства. Чи має мій дідус право на частину спадку? Які кроки мені необхідно зробити, щоб зареєструвати свої права на спадщину? Чи можу я вимагати виселення дідуся з будинку? Чи є в мене право продати цей будинок без його згоди? Які мої обов'язки як спадкоємця? Які документи необхідно підготувати для цього? Чи можуть бути які-небудь податкові наслідки від реєстрації спадщини? Які ризики я можу взяти на себе, вирішуючи цю ситуацію без залучення юриста?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:23, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації спадкування буде здійснюватися за законом, оскільки заповіту не було складено. За відсутності заповіту спадкування відбувається відповідно до Цивільного кодексу України (ЦКУ). Згідно з ч. 1 ст. 1261 ЦКУ, спадкоємцями першої черги за законом є діти, батьки та чоловік або дружина спадкодавця. Брат вашої бабусі не є спадкоємцем першої черги, тому не має права на спадщину за законом, якщо немає інших правових підстав.

Щодо вашого дідуся, якщо він проживав зі спадкодавцем і не має іншого житла, може виникнути право користування житлом, що захищається відповідно до ст. 405 ЦКУ, яка передбачає право на проживання членів сім'ї спадкодавця.

Для оформлення спадщини вам необхідно звернутися до нотаріуса впродовж шести місяців з дати відкриття спадщини, тобто з дня смерті бабусі, з заявою про прийняття спадщини (ст. 1269 ЦКУ). Нотаріус оформить свідоцтво про право на спадщину, яке є підставою для державної реєстрації права власності.

Що стосується виселення дідуся, вам необхідно врахувати його право на проживання, особливо якщо у нього немає іншого житла. Питання виселення може бути вирішене лише через суд, з урахуванням всіх обставин справи.

Продати будинок без згоди дідуся ви можете тільки після оформлення права власності на спадкове майно. Однак, якщо дідусь має право користування житлом, це може ускладнити продаж для потенційних покупців.

Щодо ваших обов'язків, вам необхідно подбати про утримання спадкового майна та виконання певних зобов'язань спадкодавця, якщо такі є (ст. 1282 ЦКУ).

Необхідні документи для оформлення спадщини включають свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують родинні стосунки, правовстановлюючі документи на майно та інші документи, що вимагатиме нотаріус.

Податкові наслідки можуть включати сплату податку на доходи фізичних осіб у разі отримання спадщини від родичів не першої черги (п. 174.2 Податкового кодексу України). У вашому випадку, як спадкоємця першої черги, податок на спадщину не стягується.

Ризики самостійного вирішення ситуації можуть включати неправильне оформлення документів, що може призвести до втрати права на спадщину або виникнення спорів з іншими особами. Залучення юриста може допомогти уникнути правових помилок та захистити ваші інтереси.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы