Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Заборонені матеріали у магазині

1
12:13, 25.09.2024
Заборонені матеріали у магазині
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як власник невеликого магазину іграшок в Україні, вперше стикнувся з ситуацією, що виробник, з яким ми давно співпрацюємо, почав випускати нову лінійку іграшок, які, як виявилося, містять матеріали, заборонені для використання в дитячих виробах в Україні. Це стало відомо тільки після того, як ми отримали велику партію цих іграшок і почали їх продавати. Зараз в мене є декілька питань: які юридичні наслідки можуть бути за продаж таких іграшок? Як мені відстоювати свої права перед виробником, який не повідомив мене про зміни в складі іграшок? Чи можу я повернути назад цю партію іграшок, якщо виробник відмовиться їх прийняти? Чи можуть бути якісь наслідки для мене, як для директора компанії, якщо будуть підтверджені факти продажу заборонених іграшок? Чи можу я вважатися винним у юридичному сенсі, якщо не знав про заборонені компоненти в іграшках?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:58, 25.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

В Україні питання безпеки і якості дитячих іграшок регулюються рядом нормативно-правових актів, включаючи Закон України "Про загальну безпечність нехарчової продукції" та Технічний регламент безпечності іграшок, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 151 від 28 лютого 2018 року. Згідно з цими актами, іграшки, що реалізуються на території України, повинні відповідати встановленим вимогам безпеки.

Якщо виявлено, що іграшки містять заборонені матеріали, можуть бути застосовані наступні юридичні наслідки:

1. **Адміністративна відповідальність**: За порушення вимог до безпеки продукції передбачено штрафи, які накладаються на суб’єктів господарювання. Відповідальність може бути встановлена згідно зі статтею 188-40 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

2. **Відшкодування шкоди**: У разі, якщо іграшки завдали шкоди споживачам, ви можете нести відповідальність за відшкодування збитків відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу України.

Щодо відстоювання своїх прав перед виробником, ви можете скористатися положеннями про договірні відносини, зокрема, зважити на умови договору поставки. Якщо в договорі зазначено, що виробник гарантує відповідність товару вимогам безпеки, ви можете вимагати виконання зобов’язань або повернення товару на підставі статті 678 Цивільного кодексу України.

У разі відмови виробника прийняти назад партію іграшок, ви маєте право звернутися до суду з вимогою про розірвання договору та повернення товару.

Щодо вашої відповідальності як директора, важливо зазначити, що при підтвердженні факту продажу заборонених іграшок, відповідальність може настати, якщо буде доведено вашу обізнаність або недбалість у цьому питанні. Законодавство передбачає, що суб’єкт господарювання зобов’язаний перевіряти відповідність продукції встановленим вимогам.

Якщо ви дійсно не знали про заборонені компоненти і вжили всіх необхідних заходів для перевірки безпеки продукції, це може бути обставиною, що пом’якшує вашу відповідальність.

З метою захисту своїх інтересів рекомендується зберігати всі документи, що підтверджують вашу необізнаність про використання заборонених матеріалів, та проконсультуватися з юристом для детального аналізу вашої ситуації.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы