Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Юридичне протиріччя, суперечність між власністю та моральним правом.

1
17:38, 25.09.2024
Юридичне протиріччя, суперечність між власністю та моральним правом.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Проблема: Я, приватний підприємець, що має невеликий сімейний бізнес в Україні, стикнувся з досить неоднозначним юридичним питанням. Моє питання стосується моїх прав власника, а також моральних зобов'язань. Нещодавно я купив приміщення для розширення бізнесу, яке раніше належало старій жінці. Після покупки, виявилося, що у приміщенні є стара фреска, яка, як стверджують місцеві історики та культурологи, має велику культурну цінність. Як власник, я маю право вирішувати, що робити з цим малярним твором - зберегти його або видалити. Однак, враховуючи його культурну цінність, чи маю я моральне право його видалити? Як мені врахувати інтереси громади? Чи можуть бути юридичні наслідки, якщо я вирішу видалити цей твір мистецтва? Мені потрібна ваша допомога для розуміння цього складного питання.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:17, 25.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації питання, пов'язане з правами власника приміщення та культурною цінністю фрески, регулюється кількома законодавчими актами України.

Згідно з статтею 319 Цивільного кодексу України, власник має право володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном на власний розсуд. Однак, це право не є абсолютним і може бути обмежене законодавством.

Згідно з Законом України "Про охорону культурної спадщини", якщо фреска визнана об’єктом культурної спадщини, вона підлягає державній охороні. Власник об'єкта культурної спадщини зобов'язаний забезпечити збереження пам’ятки та не має права без дозволу відповідних органів проводити роботи, які можуть завдати шкоди об’єкту (стаття 24 цього закону).

Якщо фреска не є офіційно визнаною пам’яткою, але має потенційну культурну цінність, рекомендую звернутися до місцевого органу охорони культурної спадщини для отримання консультації та, можливо, ініціювати процес визнання її об'єктом культурної спадщини.

Враховуючи інтереси громади, доцільно провести консультації з місцевими істориками, культурологами та громадськістю. Це може допомогти зрозуміти значення фрески для громади і знайти компромісне рішення.

Щодо морального аспекту, важливо зважити потенційні наслідки для культурної спадщини та врахувати інтереси громади. Якщо фреска є важливою для історії та культури регіону, збереження її може бути більш етичним рішенням.

Юридичні наслідки можуть виникнути, якщо фреска буде визнана пам’яткою і буде пошкоджена або знищена без відповідного дозволу. Це може призвести до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності згідно зі статтею 298 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за умисне знищення або пошкодження об’єктів культурної спадщини.

Рекомендується залучити юриста, спеціаліста з питань культурної спадщини, для отримання детальної консультації та розробки стратегії, яка врахує всі правові та моральні аспекти вашої ситуації.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы