Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Втрата права спадкування

1
03:21, 21.09.2024
Втрата права спадкування
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Що робити, якщо я, як спадкоємець за законом, не зміг протягом строку шести місяців з дня відкриття спадщини подати заяву про прийняття спадщини через надзвичайні обставини, пов'язані з виїздом за кордон, і чи можливо вважати цей період умовною недієздатністю, яка виключає втрату права спадкування, а якщо ні, то чи можливо відновити мої права через суд, засновуючись на принципах справедливості і розумності, а також з урахуванням європейських стандартів прав людини, зокрема права на повагу до приватного і сімейного життя, які, як мені здається, були порушені в моєму випадку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:43, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У випадку, якщо спадкоємець за законом не подав заяву про прийняття спадщини протягом встановленого шестимісячного строку через надзвичайні обставини, існує можливість відновлення цього строку через суд. Згідно з частиною 3 статті 1272 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, зокрема через надзвичайні обставини, має право звернутися до суду з заявою про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.

Для цього необхідно довести наявність поважних причин, які унеможливили своєчасне звернення. Такі причини можуть включати виїзд за кордон, якщо він був викликаний обставинами, які не залежали від волі спадкоємця. Судова практика враховує специфіку кожного конкретного випадку, і рішення приймається з урахуванням принципів справедливості і розумності.

Щодо можливості вважати період виїзду за кордон умовною недієздатністю, законодавство України не містить поняття "умовної недієздатності" у контексті спадкування. Однак, суд може врахувати специфічні обставини, які ускладнювали виконання спадкових прав, і визначити їх як поважні причини пропуску строку.

При розгляді справи суд також може врахувати принципи, закріплені у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема статтю 8, яка гарантує право на повагу до приватного і сімейного життя. Це може бути важливим аргументом, особливо якщо виїзд за кордон був пов’язаний із захистом цих прав.

Отже, для відновлення права на прийняття спадщини слід підготувати обґрунтовану заяву до суду, в якій докладно викласти всі обставини, що перешкоджали своєчасному зверненню, навести докази та посилання на відповідні норми права.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы