Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спори про спадщину: хто має право на належність?

1
17:51, 21.09.2024
Спори про спадщину: хто має право на належність?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Звертаюсь до Вас із наступним юридичним питанням, яке здається досить заплутаним та складним для мене - звичайної людини без юридичної освіти. Мій батько помер, залишивши після себе будинок, де ми з братом живемо декілька років. Проте, він не залишив жодного офіційного заповіту, що б вказував, кому належить цей будинок. Ми обидва є його дітьми від різних матерів. На даний момент виникла ситуація, коли мій брат стверджує, що він має більше прав на будинок, оскільки він є старшим. З іншого боку, я провів у цьому будинку більше часу, ніж він. Які правила спадкування в Україні діють в подібних ситуаціях? Чи має значення, хто з нас був ближче до батька або провів більше часу в будинку? Чи є якісь юридичні нюанси, які можуть вплинути на рішення суду у такій ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:27, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, коли спадкодавець не залишив заповіту, спадкування в Україні здійснюється за законом. Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України, спадкоємцями першої черги є діти, батьки та чоловік (дружина) померлого. Це означає, що ви з братом маєте рівні права на спадщину, що включає будинок, незалежно від того, хто з вас старший або хто більше часу провів у будинку.

Згідно зі статтею 1261 Цивільного кодексу України, у випадку відсутності заповіту спадщина ділиться порівну між спадкоємцями першої черги. Факт того, що хтось із спадкоємців провів більше часу в будинку або був ближче до спадкодавця, не впливає на розподіл спадщини за законом.

Проте, є деякі нюанси, які можуть вплинути на спадкування. Наприклад, якщо один із спадкоємців відмовляється від спадщини або визнається недостойним спадкоємцем (стаття 1224 Цивільного кодексу України), його частка може бути перерозподілена між іншими спадкоємцями.

Також, якщо ви маєте докази, що вкладали власні кошти або суттєво поліпшили будинок, це може бути підставою для визнання вашого права на компенсацію цих витрат, але не на зміну порядку спадкування.

З метою уникнення конфліктів та для правильного оформлення прав на спадщину, рекомендовано звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Якщо ж вирішення питання в нотаріальному порядку неможливе, може знадобитися звернення до суду.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы