Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спорадичне використання спільної власності

1
02:44, 21.09.2024
Спорадичне використання спільної власності
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, зіткнувся з непростою ситуацією, що стосується спільної власності на земельну ділянку, якою володію разом з моїм братом. Згідно з договором дарування, ми обидва є власниками цієї ділянки, але в останній час виникли розбіжності щодо її використання. Мій брат намагається використовувати землю без моєї згоди, що, на мою думку, суперечить принципам спільної власності. Мені хотілося б визначити мої права та обов'язки у цьому контексті, а також з'ясувати, які юридичні кроки я можу здійснити для вирішення цієї проблеми. Чи можу я заборонити йому використовувати землю без моєї згоди? Чи є які-небудь правові обмеження щодо використання спільної власності? Які юридичні наслідки чекають на мого брата, якщо він продовжить використовувати землю без моєї згоди? І, що найважливіше, як я можу захистити свої інтереси в умовах такого конфлікту?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:20, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, що склалася, варто звернутися до положень Цивільного кодексу України, який регулює питання спільної сумісної власності. Згідно зі статтею 355 Цивільного кодексу України, майно, що належить двом або більше особам на праві спільної сумісної власності, є об’єктом спільного володіння, користування і розпорядження. Це означає, що кожен із співвласників має рівне право на володіння і користування земельною ділянкою, якщо інше не передбачено домовленістю між ними.

Відповідно до статті 369 Цивільного кодексу України, розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не передбачено законом або договором. У вашому випадку, якщо немає спеціальної угоди, яка б надавала брату право використовувати землю без вашої згоди, його дії можуть бути неправомірними.

Щоб вирішити цю проблему, ви маєте кілька можливостей:

1. **Переговори**: Спочатку спробуйте вирішити конфлікт шляхом переговорів. Можливо, вам вдасться досягти згоди щодо використання ділянки, яка задовольнить обидві сторони.

2. **Медіація**: За допомогою нейтральної третьої сторони можна спробувати знайти компромісне рішення.

3. **Судовий захист**: Якщо переговори не дають результатів, ви можете звернутися до суду з позовом про захист ваших прав як співвласника. Суд може винести рішення, яке визначить порядок користування земельною ділянкою.

Щодо правових наслідків для вашого брата, якщо він продовжить використовувати землю без вашої згоди, це може включати відшкодування збитків або навіть позбавлення права на користування ділянкою, якщо суд визнає його дії такими, що порушують ваші права.

Важливо забезпечити документальні докази неправомірного використання землі, такі як фотографії, свідчення сусідів або інші форми доказів, які можуть бути використані в суді.

Таким чином, для захисту ваших інтересів ви маєте право вимагати дотримання законодавства про спільну власність та, за необхідності, звернутися до суду для відновлення справедливості.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Отмена тарифа
17:16, 28.01.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы