Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина після смерті батька

1
14:24, 21.09.2024
Спадщина після смерті батька
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я стикнувся з досить складною ситуацією, яка пов'язана зі спадковим правом і потребує висококваліфікованого юридичного втручання. Мій батько нещодавно помер, залишивши за собою будинок, автомобіль та деякі значні банківські вклади. Проблема полягає в тому, що у нього було дві доньки від першого шлюбу, які проживають за кордоном, але ми з ними не підтримували зв'язку. Він вже багато років жив з моєю матір'ю, але вони не були офіційно одружені, хоча мали спільне побутове господарство. Він не залишив заповіту, тому настає питання про те, як буде розподілятися спадщина. Які права маю я, як незаконнонароджений син? Чи має моя мати право на частку спадщини, незважаючи на те, що вона не була офіційною дружиною? І як будуть враховуватися права моїх напівсестер, які проживають за кордоном? Чи може бути так, що вони просто втратять свою частку спадщини, якщо не з’являться в Україні для її оформлення? Які юридичні кроки мне потрібно зробити, щоб вирішити цю ситуацію?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:09, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Відповідно до Цивільного кодексу України (ЦКУ), питання спадкування регулюються розділом VI. У разі відсутності заповіту спадкування відбувається за законом. Згідно зі статтею 1261 ЦКУ, до першої черги спадкоємців за законом належать діти спадкодавця, той із подружжя, який його пережив, та батьки.

Ваша ситуація дещо ускладнюється з огляду на те, що ваші батьки не були офіційно одружені. Однак, якщо ви юридично визнані сином спадкодавця, то ви маєте право на спадщину нарівні з іншими дітьми, включно з вашими напівсестрами. Закон не робить різниці між дітьми, народженими в шлюбі або поза ним, якщо факт батьківства визнано (стаття 1261 ЦКУ).

Щодо вашої матері, якщо вона доведе, що перебувала у фактичних шлюбних відносинах зі спадкодавцем (спільне проживання, ведення спільного господарства), це може надати їй право на спадкування, але лише в разі, якщо вона буде визнана такою, що мала право на спадщину на підставі фактичних шлюбних відносин. Це питання може бути вирішене в судовому порядку.

Ваші напівсестри мають право на спадщину, навіть якщо вони проживають за кордоном. Відповідно до статті 1277 ЦКУ, якщо спадкоємець не прийме спадщину протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, він вважається таким, що відмовився від неї. Однак вони можуть прийняти спадщину шляхом подання відповідної заяви до нотаріуса в Україні, навіть перебуваючи за кордоном, через уповноважених представників або через консульські установи.

Для вирішення ситуації рекомендовано звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Нотаріус зможе допомогти у визначенні кола спадкоємців та розподілі спадщини. Якщо виникнуть спірні питання, можливо, доведеться звернутися до суду для їх вирішення.

З огляду на складність вашої ситуації, доцільно залучити досвідченого адвоката, який спеціалізується на спадкових справах, для отримання конкретних рекомендацій і допомоги в правовому супроводі процесу спадкування.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы