Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина після бабусі: земельна ділянка, квартира та борги

1
20:21, 20.09.2024
Спадщина після бабусі: земельна ділянка, квартира та борги
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
В моєму розпорядженні опинилася спадщина після бабусі, яка складається з двокімнатної квартири в місті, невеликої земельної ділянки в селі та певної суми боргів. Проте, виникло кілька питань, щодо правомірності та законності вступу в права спадкоємця, а також розподілу боргів. Чи можу я відмовитися від частини спадщини, що складається з боргів, але при цьому зберегти право на квартиру та землю? Чи є якісь законодавчі нюанси, які дозволять мені уникнути погашення боргів, якщо я вступлю в права спадкоємця? Яким чином можна оформити право власності на землю в селі, якщо документи на неї були втрачені ще за часів бабусі, але вона постійно користувалася цією землею і в селі всі про це знають? Також мене цікавить, чи можу я продати квартиру до оформлення прав спадкоємства, якщо мені терміново потрібні гроші? Які можуть бути юридичні наслідки такого кроку? Велике прохання до юриста допомогти мені розібратися в цих питаннях, бо я повністю заплутався в усіх цих тонкощах нашого законодавства.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
21:01, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Згідно з Цивільним кодексом України, спадкоємець не може прийняти спадщину частково, тобто відмовитися від боргів, але прийняти інше майно (стаття 1218 ЦК України). При прийнятті спадщини, спадкоємець приймає також і зобов'язання спадкодавця, включаючи борги. Якщо ви не бажаєте приймати борги, ви можете повністю відмовитися від спадщини (стаття 1273 ЦК України). Важливо зазначити, що відповідальність за борги спадкодавця обмежується вартістю успадкованого майна (стаття 1282 ЦК України).

Щодо оформлення права власності на земельну ділянку, якщо документи були втрачені, ви можете звернутися до органу місцевого самоврядування для відновлення документації або подати заяву до суду про визнання права власності на підставі фактичного користування та свідчень сусідів чи інших осіб, які можуть підтвердити факт володіння. Це може вимагати проведення землеустрою для встановлення меж ділянки.

Щодо продажу квартири до оформлення прав спадкоємства, ви не маєте права здійснювати розпорядчі дії з майном, яке ще юридично не належить вам. Відповідно до статті 1296 ЦК України, спадкоємець може розпоряджатися спадковим майном лише після оформлення прав на спадщину. Спроба продажу квартири без оформлення права власності може бути визнана недійсною угодою та призвести до юридичних наслідків, включаючи судові позови та можливі штрафи.

Рекомендується звернутися до нотаріуса для детального розгляду вашої ситуації та отримання професійної консультації щодо всіх аспектів прийняття спадщини та оформлення прав на майно.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы