Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність житлового приміщення

1
15:53, 28.09.2024
Спадкоємність житлового приміщення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Моя мати померла, залишивши у спадок житлове приміщення. Я єдиний спадкоємець, але співмешканець мами стверджує, що має право на частку у спадщині, оскільки мешкав у цьому приміщенні багато років. Які є мої права як єдиного спадкоємця та як вирішити цей конфлікт щодо спадщини зі співмешканцем?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:26, 28.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України, спадкування – це перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавець), до інших осіб (спадкоємців). Як єдиний спадкоємець, ви маєте пріоритетне право на спадкування житлового приміщення, якщо інші спадкоємці за законом або за заповітом відсутні або відмовилися від спадщини.

Співмешканець вашої матері може заявляти про свої претензії, проте його права на житло можуть бути обмежені залежно від його статусу та умов проживання. Згідно зі статтею 1264 Цивільного кодексу України, особи, які проживали однією сім'єю з спадкодавцем, можуть спадкувати лише за відсутності спадкоємців першої, другої та третьої черг. Тому, якщо ви єдиний спадкоємець першої черги (дитина), він не має законного права на спадщину за законом.

Однак, варто врахувати, що співмешканець може мати право на користування житлом, якщо він був зареєстрований у ньому та проживав там з вашою матір'ю як член її сім'ї. Це право може бути визнано судом, якщо він подасть відповідний позов.

Для вирішення конфлікту рекомендується:

1. Підтвердити свої права на спадщину, оформивши свідоцтво про право на спадщину у нотаріуса.
2. У разі претензій з боку співмешканця, запропонувати йому вирішити питання мирним шляхом, наприклад, шляхом укладення договору про користування житлом або надання йому певного часу для переїзду.
3. Якщо конфлікт не вдається вирішити мирно, проконсультуватися з адвокатом і, за необхідності, звернутися до суду з позовом про визнання права власності на житло та виселення співмешканця.

Завжди важливо діяти в межах правового поля та враховувати всі обставини, що можуть вплинути на розвиток ситуації.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы