Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність земельних ділянок: лабіринт законодавства

1
17:08, 20.09.2024
Спадкоємність земельних ділянок: лабіринт законодавства
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Нещодавно я втратив бабусю, яка залишила мені в спадок земельну ділянку в сільській місцевості. Протягом багатьох років вона була орендована місцевим фермером. Згідно з договором, оренда триватиме ще кілька років. Але я живу в місті і не маю бажання займатися сільським господарством або продовжувати оренду. Я хочу продати цю землю. Однак, я чув, що в Україні є обмеження щодо продажу земельних ділянок, особливо в сільській місцевості. Я також чув, що орендар може мати право першого купівлі. Я не знаю, чи це стосується моєї ситуації, або чи будуть якісь інші юридичні перешкоди для продажу цієї ділянки. Якщо я можу продати цю землю, які будуть податкові наслідки? Чи буду я зобов'язаний сплатити податки з прибутку від продажу? Чи є якісь податкові пільги або винятки, які я можу скористати? Я би також хотів знати, що станеться з договором оренди, якщо я продам землю. Чи буде новий власник зобов'язаний дотримуватися умов цього договору, або він може його анулювати? В цілому, мені потрібна детальна консультація щодо всіх можливих юридичних та фінансових наслідків моєї ситуації. Буду вдячний за вашу допомогу.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:18, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації питання продажу земельної ділянки в сільській місцевості регулюється Земельним кодексом України, Законом України "Про оренду землі", а також Податковим кодексом України.

По-перше, варто звернути увагу на чинний договір оренди. Згідно з частиною 1 статті 9 Закону України "Про оренду землі", у разі зміни власника орендованої земельної ділянки, новий власник стає стороною договору оренди на умовах, визначених цим договором. Це означає, що новий власник буде зобов'язаний дотримуватись умов чинного договору оренди до його закінчення, якщо інше не передбачено у самому договорі.

Щодо права першого купівлі, дійсно, орендар має переважне право на купівлю земельної ділянки у разі її продажу (стаття 9 Закону України "Про оренду землі"). Це означає, що перед продажем ви повинні запропонувати орендарю купити ділянку на тих же умовах, які ви запропонуєте іншим потенційним покупцям. Якщо орендар відмовиться або не відповість у встановлені строки, ви зможете продати землю іншим особам.

Щодо податкових наслідків, продаж земельної ділянки може оподатковуватись податком на доходи фізичних осіб. Згідно з Податковим кодексом України, ставка цього податку становить 18% від різниці між продажною ціною та документально підтвердженими витратами на придбання (якщо такі є). Крім того, може застосовуватись військовий збір у розмірі 1,5%. Однак, якщо ви володієте земельною ділянкою понад три роки, ви можете бути звільнені від сплати податку на доходи фізичних осіб згідно з пунктом 172.1 статті 172 Податкового кодексу України.

Також варто враховувати, що продаж земельної ділянки може вимагати оформлення нотаріально завіреного договору купівлі-продажу, що також передбачає певні витрати, пов'язані з нотаріальним оформленням та державною реєстрацією прав на нерухоме майно.

Рекомендується звернутися до нотаріуса або адвоката, який спеціалізується на питаннях нерухомості, для отримання детальної консультації та допомоги у підготовці всіх необхідних документів для продажу земельної ділянки. Це допоможе уникнути можливих помилок та забезпечить дотримання всіх вимог законодавства.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы