Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність криптовалюти

1
17:43, 20.09.2024
Спадкоємність криптовалюти
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Як юридично оформити спадкоємність криптовалюти в Україні, якщо власник віртуальних активів, що були зареєстровані на криптовалютній біржі за кордоном, помер, але у спадковій заяві про ці активи не згадував, вважаючи їх незаконними у нашій країні? Як забезпечити перехід цих активів до спадкоємців, якщо єдиний доступ до них був у власника, який вже помер, а інформація про паролі та ключі від цифрового гаманця недоступна, а криптобіржа відмовляє в наданні доступу до активів без офіційного документа, що підтверджує право на спадщину? Чи можливо отримати відповідний документ в українському суді, якщо криптовалютні активи не були включені до спадкової заяви, а в Україні до сих пір не вирішено питання юридичного статусу криптовалюти?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:19, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Спадкування криптовалютних активів в Україні є складним питанням, з огляду на недостатню регламентацію цих активів у чинному законодавстві. Проте, деякі кроки можуть бути вжиті для забезпечення прав спадкоємців.

1. **Встановлення факту спадкування:** Хоча криптовалюта формально не визнана законним платіжним засобом в Україні, вона може розглядатися як майно, що підлягає спадкуванню. Концепція "віртуального активу" починає поступово впроваджуватися в українське законодавство, зокрема через проєкти законів, такі як Закон України «Про віртуальні активи», який ще не набув чинності. Для офіційного визнання права спадщини спадкоємцям необхідно звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи.

2. **Звернення до суду:** Якщо криптовалютні активи не були включені до спадкової заяви, спадкоємці можуть подати до суду заяву про встановлення додаткового майна, яке підлягає спадкуванню. Суд може винести рішення про включення таких активів до спадщини, якщо буде доведено, що вони належать спадкодавцеві. Це можливо на підставі статті 1216 Цивільного кодексу України, яка визначає загальні положення про спадкування.

3. **Надання документів криптобіржі:** Отримавши судове рішення про включення криптовалютних активів до спадкової маси, спадкоємці можуть звернутися до криптовалютної біржі з вимогою надати доступ до активів. Біржа може вимагати офіційного документа, що підтверджує право на спадщину, такого як свідоцтво про право на спадщину.

4. **Вирішення питання доступу:** Якщо інформація про паролі та ключі до цифрового гаманця недоступна, спадкоємцям може знадобитися звернутися до фахівців з відновлення доступу, однак це питання потребує обережного підходу через ризики безпеки.

Зважаючи на специфіку криптовалютних активів, спадкоємцям рекомендується отримати юридичну консультацію для належної підготовки документів і вибору оптимальної стратегії дій.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы