Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність криптовалюти

1
13:39, 20.09.2024
Спадкоємність криптовалюти
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я маю складну ситуацію, яка потребує детального розуміння не тільки законодавства України, але й сучасних технологій. Мій батько, громадянин України, проживав у зарубіжному краї і протягом багатьох років інвестував у криптовалюту. Нещодавно він помер, і ми з братом є його єдиними спадкоємцями. Виявляється, що він залишив значний обсяг криптовалюти на своєму електронному гаманці, доступ до якого він передав нам перед смертю. Ми з братом проживаємо в Україні і маємо громадянство лише цієї країни. Як нам правильно оформити спадщину, щоб не порушити законодавство? Чи можемо ми взагалі в Україні оформити спадщину, якщо вона виглядає як криптовалюта? Чи потребує це спеціального рішення суду або нотаріального підтвердження? Які податки нам доведеться заплатити від цієї суми, і чи можна їх якось оптимізувати? Також чи можуть нас притягнути до відповідальності за те, що батько не декларував свої доходи від криптовалюти в Україні, незважаючи на те, що він проживав за кордоном? Чи може держава вважати цю криптовалюту незаконно набутою власністю і конфіскувати її? Ми розуміємо, що це дуже заплутані питання, але ми реально хочемо дотримуватися закону і виконувати всі наші обов'язки перед державою. Буду вдячний за вашу допомогу і консультацію.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:13, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ваша ситуація дійсно є складною, оскільки питання спадщини у вигляді криптовалюти в Україні ще не мають достатньо врегульованого законодавства. Проте, розглянемо декілька аспектів, які можуть допомогти вам в цій ситуації.

1. **Право на спадщину**. Відповідно до Цивільного кодексу України, зокрема статті 1216, спадкоємство - це перехід прав та обов'язків від спадкодавця до спадкоємців. Криптовалюта може бути розглянута як цифровий актив, який підлягає спадкуванню. Вам слід звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи та оформити спадщину відповідно до статей 1220 та 1221 Цивільного кодексу України.

2. **Оформлення спадщини у вигляді криптовалюти**. Для оформлення спадщини вам потрібно буде надати нотаріусу документи, що підтверджують ваші права на спадщину. Оскільки криптовалюта є специфічним активом, ви можете зіткнутися з необхідністю додаткових консультацій з фахівцями у сфері цифрових активів для підтвердження прав на неї.

3. **Податки**. Згідно з Податковим кодексом України, дохід від операцій з криптовалютою підлягає оподаткуванню як іноземний дохід. Ставка податку становить 18% (податок на доходи фізичних осіб) та 1,5% військового збору. Оптимізація податків можлива через консультації з податковими консультантами, які можуть запропонувати законні способи мінімізації податкового навантаження.

4. **Декларування доходів**. Щодо питання декларування доходів вашим батьком, ви не несете відповідальності за його можливі податкові зобов'язання, якщо ви не були учасниками його фінансових операцій. Проте, якщо з’ясується, що ваш батько мав невиконані податкові зобов’язання в Україні, це може вплинути на процедуру спадкування.

5. **Ризики конфіскації**. Якщо криптовалюта була законно набута вашим батьком, і ви зможете це підтвердити, ризики конфіскації зменшуються. Варто мати документацію, що підтверджує походження активів, щоб уникнути претензій з боку держави.

З огляду на специфіку вашої ситуації, рекомендується звернутися до юриста, що спеціалізується на питаннях спадкового права та криптовалюти, для отримання детальної консультації та супроводу в процесі оформлення спадщини. Це допоможе уникнути можливих юридичних ризиків та забезпечить дотримання всіх вимог законодавства України.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Ординатура
02:29, 26.12.2012

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы