Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність через нестачу законного визначення спадкування

1
16:59, 20.09.2024
Спадкоємність через нестачу законного визначення спадкування
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, зіткнувся з надзвичайно складною ситуацією, яка стосується спадкоємності та вимагає допомоги професійного юриста. Мій дядько, який нещодавно помер, залишив після себе значний майновий стан, включаючи нерухомість, цінні папери та інвестиції, але не залишив жодного офіційного заповіту, що б визначало порядок розподілу його майна. Елементи офіційного заповіту були знайдені лише в його особистих листах, які він написав до своєї смерті, але вони не відповідають всім вимогам, які стосуються офіційного заповіту в Україні. Я вже звертався до нотаріуса, але він сказав, що ці листи не мають юридичної сили, і не можуть бути визнані офіційним заповітом. В той же час, вони містять деякі деталі про бажання мого дядька розподілити своє майно, і я хотів би дізнатися, чи можу я використати цю інформацію, щоб звернутися до суду з клопотанням про визнання цих листів як документів, що підтверджують бажання мого дядька розподілити своє майно. Важливим є те, що мій дядько не був одружений, не мав дітей і залишив багато рідних, які також мають право на спадок. Я хотів би зрозуміти, яким чином юридична система України регулює такі випадки та які кроки мені слід зробити, щоб правильно і законно вирішити цю ситуацію.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:36, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли особа не залишила офіційного заповіту, спадкування відбувається за законом згідно з Цивільним кодексом України (далі – ЦК України). Відповідно до статті 1216 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Оскільки офіційного заповіту немає, спадкування буде відбуватися за законом.

За статтею 1261 ЦК України, у першу чергу мають право на спадкування діти спадкодавця, той з подружжя, хто його пережив, та батьки. Якщо таких осіб немає, право на спадкування переходить до другої черги, яка включає рідних братів та сестер спадкодавця, бабу та діда як з боку батька, так і з боку матері (стаття 1262 ЦК України).

Щодо листів, які містять бажання померлого, варто зазначити, що для визнання документа заповітом він має відповідати вимогам, встановленим статтями 1233-1240 ЦК України, зокрема, бути складеним у письмовій формі, підписаним заповідачем та нотаріально посвідченим. Якщо ці вимоги не виконані, такий документ не може вважатися юридично дійсним заповітом.

Однак, ви можете звернутися до суду з позовом про визнання цих листів як доказу волевиявлення спадкодавця, хоча це буде досить складним процесом, оскільки суди переважно дотримуються формальних вимог до заповіту. Вам може знадобитися доказати, що ці листи дійсно відображають наміри вашого дядька та що він не мав можливості скласти офіційний заповіт. Це може вимагати залучення свідків або експертів.

Рекомендується звернутися за правовою допомогою до адвоката, який спеціалізується на спадкових справах, для підготовки відповідної документації та представлення ваших інтересів у суді. Також варто розглянути можливість мирного врегулювання питання з іншими потенційними спадкоємцями для уникнення тривалих судових процесів.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы