Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Складнощі з розподілом спадку".

1
01:44, 21.09.2024
Складнощі з розподілом спадку".
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я стикнувся з дуже складною ситуацією, яка торкнулася мого права на спадок. Мій батько помер, залишивши за собою майно, яке, згідно з його волею, повинно було бути розділено між мене і мою сестру порівну. Проте, батько мав борги, які ми вже взяли на себе і вирішили сплатити, але виявилося, що деякі боржники не були вказані в документах. Ми не знали про ці борги, але тепер нам загрожують втратою частини спадку через їх сплату. Додатковою проблемою є те, що наш батько був одружений двічі, і від першого шлюбу у нього є ще діти, які теж претендують на частину спадку. Виходить, що ми не можемо розподілити спадок так, як це було вказано в заповіті, але й не знаємо, як врахувати інтереси всіх сторін, не порушуючи при цьому закон. Як нам вирішити цю ситуацію, враховуючи особливості спадкового законодавства України, та які наші дії повинні бути, щоб максимально захистити свої права і інтереси в даній ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:06, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, що склалася, важливо враховувати кілька аспектів спадкового права та зобов'язань за законодавством України. По-перше, на основі статті 1218 Цивільного кодексу України (ЦКУ), до складу спадщини входять як права, так і обов'язки спадкодавця, в тому числі і борги. Це означає, що спадкоємці, приймаючи спадщину, отримують не лише майно, але й зобов'язання по боргах.

Щодо боргів, які не були вказані в документах, варто зазначити, що відповідно до статті 1282 ЦКУ, спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця в межах вартості успадкованого майна. Це означає, що ви не несете відповідальності за борги батька понад вартість спадщини, яку отримали.

Щодо претензій дітей від першого шлюбу, слід зазначити, що згідно з статтею 1261 ЦКУ, право на спадщину в першу чергу мають діти (включаючи тих, що народилися у шлюбах), батьки та чоловік (дружина) спадкодавця. Це означає, що всі діти батька мають право на частку спадщини, незалежно від наявності заповіту, якщо в ньому не вказано інше.

Для вирішення цієї ситуації рекомендується:

1. Провести інвентаризацію всіх активів і пасивів (боргів) спадщини. Це допоможе зрозуміти реальну вартість спадщини та обсяг зобов'язань.

2. Звернутися до нотаріуса для офіційного вступу у спадщину. Нотаріус допоможе розподілити спадщину згідно з законодавством та врахувати права всіх спадкоємців.

3. Вести переговори з кредиторами щодо можливості реструктуризації боргів або їх часткового погашення.

4. У разі конфліктів між спадкоємцями, може бути доцільним звернутися за допомогою до медіатора або адвоката, спеціалізованого у спадкових справах, для мирного вирішення питань.

5. Якщо питання не вдається вирішити мирним шляхом, можливе звернення до суду для визначення часток спадщини або оскарження заповіту, якщо є підстави вважати його недійсним.

Захист своїх прав та інтересів у спадкових справах вимагає уважного підходу до кожного аспекту і дотримання всіх юридичних процедур, передбачених Цивільним кодексом України.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы