Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Розмежування майнових прав між співвласниками

1
15:55, 20.09.2024
Розмежування майнових прав між співвласниками
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Хочу звернутися до вас з важливим для мене питанням, яке пов'язане з розмежуванням майнових прав. Ситуація складна і трохи заплутана, але сподіваюся, що ви зможете мені допомогти. Ми з братом є співвласниками нерухомості, яка була нашою спільною власністю вже багато років. Проте, через низку обставин, ми з братом вирішили розмежувати свої майнові права. Згідно з договором купівлі-продажу, ми маємо рівні частки, але саме тут і починаються складнощі. На момент придбання нерухомості, ми обидва були одружені. Моя дружина померла кілька років тому, а брат розлучився зі своєю дружиною. Зараз у нас виникла потреба в розмежуванні майнових прав, але ми зіткнулися з питанням: як правильно поділити майно, щоб врахувати інтереси всіх сторін? Чи має право колишня дружина мого брата робити претензії на частину майна? І як враховується спадщина від моєї померлої дружини? Крім того, я хотів би знати, як впливає на ситуацію те, що ми з братом маємо іншу спільну власність - земельну ділянку. Чи може ця ділянка бути врахована при розмежуванні майнових прав? Чи потрібно нам робити окрему угоду про розмежування прав на цю ділянку? І, нарешті, я хотів би зрозуміти, які податкові наслідки чекають на нас після розмежування майнових прав. Чи будемо ми зобов'язані сплатити податок з продажу частини майна? Чи буде відмінність, якщо ми вирішимо не продавати майно, а передати його в оренду? Вибачте за таку велику кількість питань, але я дійсно хочу зрозуміти всі нюанси цього процесу, щоб уникнути можливих проблем у майбутньому. Дуже сподіваюся на вашу допомогу.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:10, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

При розмежуванні майнових прав на спільну власність вам слід звернути увагу на кілька ключових аспектів, регульованих чинним законодавством України.

1. **Спільна власність подружжя**. Згідно з частиною 1 статті 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте під час шлюбу, є спільною сумісною власністю подружжя. Тому, частка вашого брата в нерухомості може вважатися спільним майном його колишньої дружини, якщо вона була придбана під час їхнього шлюбу. Проте, при розлученні може бути проведений поділ майна, якщо це вже не було зроблено.

2. **Спадщина**. У разі смерті одного з подружжя, його частка в спільному майні переходить у спадок. Відповідно до статті 1220 Цивільного кодексу України, спадкування здійснюється за заповітом або, у разі його відсутності, за законом. У вашій ситуації, якщо ваша дружина залишила заповіт, частка буде розподілена відповідно до нього. Якщо ні, спадкування здійснюється за законом, і ви як чоловік є першим у черзі на спадок (стаття 1261 ЦК України).

3. **Розмежування спільної власності**. Ви можете укласти договір про розподіл спільного майна шляхом укладання договору про поділ нерухомості. Такий договір підлягає нотаріальному посвідченню (стаття 182 ЦК України).

4. **Земельна ділянка**. Щодо іншої спільної власності, такої як земельна ділянка, вам також необхідно укласти окрему угоду про розмежування прав. Згідно зі статтею 120 Земельного кодексу України, земельна ділянка може бути предметом поділу, якщо це не суперечить існуючим обмеженням щодо її використання.

5. **Податкові наслідки**. Податки при продажу майна регулюються Податковим кодексом України. Зокрема, при продажу нерухомості, яка знаходиться у власності більше трьох років, фізичні особи звільняються від сплати податку на доходи фізичних осіб (стаття 172.1 ПКУ). Якщо майно передається в оренду, доходи від оренди підлягають оподаткуванню за ставкою, встановленою статтею 170.1 ПКУ.

Рекомендується звернутися за консультацією до кваліфікованого юриста для детального аналізу вашого випадку, враховуючи всі нюанси та можливі правові ризики.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Держ служб.
15:09, 04.04.2013

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы