Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з правом власності на нерухомість

1
12:51, 20.09.2024
Проблеми з правом власності на нерухомість
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, перебуваю у складній життєвій ситуації, пов'язаній з правом власності на нерухомість. Моя проблема полягає в наступному: близько десяти років тому я придбав житловий будинок від особи, яка, як виявилося, не мала на це законних підстав. Договір купівлі-продажу був оформлений нотаріально, але через кілька років до мене звернулися законні спадкоємці попереднього власника з вимогою визнати цей договір недійсним. Вони заявили, що продавець, від якого я придбав будинок, був недієздатним через психічне захворювання і не міг укладати правочини, що мають наслідки для його майна. Підтвердженням цьому є висновок лікарів, а також рішення суду про визнання його недієздатним, які були видані після укладання договору купівлі-продажу. Зараз переді мною стоїть задача визначити своє правове положення. Чи можу я вважатися добросовісним набувачем нерухомості? Чи можуть спадкоємці вимагати від мене відмови від права власності на будинок? Які юридичні кроки мне слід зробити, щоб захистити свої права власника? Які можуть бути наслідки для мене, якщо суд визнає договір купівлі-продажу недійсним? Чи є у мене шанси виграти судовий процес, якщо справу передадуть на розгляд суду? Чи можу я розраховувати на компенсацію витрат, пов'язаних з утриманням будинку, якщо він буде визнаний незаконно придбаним?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:17, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації необхідно розглянути кілька аспектів, пов'язаних із правом власності та можливими наслідками для вас як добросовісного набувача.

1. **Добросовісний набувач**: Згідно з статтею 388 Цивільного кодексу України (ЦКУ), добросовісний набувач – це особа, яка придбала майно за плату, не знаючи і не могла знати про незаконність правочину. Якщо ви діяли добросовісно, не підозрюючи про недієздатність продавця, то у вас є підстави вважати себе добросовісним набувачем.

2. **Визнання договору недійсним**: За статтею 203 ЦКУ, правочин, укладений особою, яка не здатна усвідомлювати значення своїх дій або керувати ними, може бути визнаний недійсним. Якщо суд визнає договір недійсним, це може призвести до повернення майна його законним власникам. Однак, як добросовісний набувач, ви можете претендувати на компенсацію витрат, які понесли під час володіння майном.

3. **Захист ваших прав**: Вам слід зібрати всі документи, що підтверджують вашу добросовісність під час укладання угоди, включаючи договір купівлі-продажу, нотаріальні акти, квитанції про оплату та інші свідчення. Консультація з адвокатом, спеціалізованим у справах про нерухомість, також буде корисною для оцінки шансів у суді.

4. **Компенсація витрат**: Відповідно до статті 1212 ЦКУ, особа, яка незаконно володіла майном, може вимагати компенсації витрат на його утримання, якщо вони були необхідними і корисними.

5. **Юридичні кроки**: Якщо суд визнає договір недійсним, ви маєте право подати позов про відшкодування збитків до особи, яка на той момент виступала продавцем, або до її спадкоємців, залежно від обставин справи.

Ваша ситуація є досить складною, тому важливо ретельно підготуватися до можливого судового розгляду, зібрати всі необхідні докази та отримати кваліфіковану юридичну підтримку.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


единый налог
19:09, 27.03.2012

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы