Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з правом на спадкування

1
17:11, 20.09.2024
Проблеми з правом на спадкування
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене турбує питання, яке стосується спадкування. Мій батько помер минулого місяця, залишивши позаду декілька активів, включаючи будинок, автомобіль, декілька земельних ділянок та депозитний банківський рахунок. Він не залишив заповіту, тому, як я розумію, за законом України, моїм природним правом є право на спадкування. Але ситуація ускладнюється тим, що у батька була друга дружина, з якою він жив під час своєї смерті, і вони мали двох спільних дітей. Вона також претендує на частину спадку, але я вважаю, що як його старший син, я маю більше прав на ці активи. Ще одним складним моментом є те, що деякі з цих активів були куплені батьком під час його першого шлюбу з моєю матір'ю. Я хочу знати, як будуть розподілені ці активи між нами, а також які мої права та обов'язки в цьому процесі.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:25, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

В Україні питання спадкування регулюється Цивільним кодексом України. У разі відсутності заповіту спадкування відбувається за законом, що передбачає черговість спадкоємців.

Згідно з статтею 1261 Цивільного кодексу України, до першої черги спадкоємців за законом належать: діти спадкодавця (в тому числі усиновлені), той із подружжя, який його пережив, та батьки спадкодавця. Це означає, що ви, як син, маєте право на спадщину на рівні з іншими спадкоємцями першої черги, включаючи другу дружину вашого батька та їхніх спільних дітей.

Активи, які були набуті під час першого шлюбу вашого батька, можуть розглядатися як спільна сумісна власність подружжя. Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю. Таким чином, половина цього майна може належати вашій матері (якщо вона ще жива), а інша половина підлягає спадкуванню.

Щодо інших активів, які були придбані під час другого шлюбу вашого батька, вони можуть також бути спільною сумісною власністю, тому друга дружина має право на частину цих активів як співвласниця, згідно з тим же принципом.

Ви маєте право звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи, подання заяви про прийняття спадщини та отримання свідоцтва про право на спадщину (стаття 1296 Цивільного кодексу України). Це дозволить офіційно зафіксувати ваше право на спадщину та розпочати процес розподілу майна.

Якщо виникають спори щодо розподілу спадщини, їх може вирішити суд. Ви маєте право на захист своїх інтересів у судовому порядку, якщо вважаєте, що ваші права порушуються.

Враховуючи складність ситуації та можливі розбіжності в оцінці активів, рекомендується звернутися за консультацією до адвоката, який спеціалізується на справах про спадщину, щоб забезпечити належний захист ваших прав та інтересів у цьому процесі.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы