Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з нерухомістю у спадщині

1
12:22, 22.09.2024
Проблеми з нерухомістю у спадщині
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Відкриваючи двері свого нового житла, яким мені дісталася квартира від батька після його смерті, я стикнувся з декількома юридичними питаннями, які вимагають професійного роз'яснення. Перш за все, я хотів би з'ясувати, чи є якісь обмеження щодо мого права вільно розпоряджатися цією власністю? Чи можу я, скажімо, відразу ж після отримання спадщини продати квартиру без будь-яких юридичних наслідків? Також, в процесі оформлення документів на спадщину, виникли деякі незрозумілості: у документах була згадка про "обтяження права власності". Що це означає і як це може вплинути на моє володіння квартирою? Додатково, мене цікавить питання стосовно податків. Чи припускається, що я повинен сплатити податок з нерухомості, якщо квартира була отримана в спадщину? І наостанок, чи можуть бути якісь обмеження на моє право на здачу квартири в оренду? Чи є якісь спеціальні правила або обмеження щодо цього, про які я повинен знати? Мені потрібна ваша юридична допомога, щоб розібратися в цих питаннях та впевнитися, що я дію відповідно до закону.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:06, 22.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації з отриманням квартири у спадщину важливо враховувати кілька аспектів українського законодавства.

1. **Розпорядження спадковим майном**: Згідно з Цивільним кодексом України (ЦКУ), зокрема статтею 1216 і наступними, спадкоємець після оформлення спадщини має право вільно розпоряджатися отриманим майном, включаючи його продаж. Однак, це можливо тільки після того, як ви офіційно набудете права власності на квартиру, що підтверджується відповідним свідоцтвом про право на спадщину. Якщо ж у спадщині є кілька спадкоємців, продаж може вимагати їхньої згоди.

2. **Обтяження права власності**: Обтяженням є будь-яке обмеження щодо розпорядження майном, наприклад, іпотека, арешт чи заборона відчуження. Такі обтяження вказуються в Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Щоб дізнатися про конкретний характер обтяження, вам необхідно звернутися до реєстру або до нотаріуса, який оформляє спадщину. Обтяження можуть вплинути на можливість продажу або передачі прав на квартиру, поки обтяження не буде знято.

3. **Податки на спадщину**: Відповідно до Податкового кодексу України, зокрема статті 174, якщо ви є спадкоємцем першого ступеня споріднення (дитина, батьки, подружжя), то спадщина у вигляді нерухомості не підлягає оподаткуванню. Для інших осіб передбачено податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5% вартості спадщини.

4. **Здача квартири в оренду**: Право здавати квартиру в оренду належить власнику і не обмежується, якщо інше не передбачено обтяженнями або іншими умовами договору. Проте, слід враховувати положення ЦКУ та Податкового кодексу України щодо орендних відносин і відповідних податкових зобов'язань. Зокрема, доходи від оренди підлягають оподаткуванню, і ви повинні задекларувати їх та сплатити податок на доходи фізичних осіб.

Отже, перед будь-якими діями з нерухомістю, рекомендується провести детальну перевірку обставин і, за необхідності, звернутися за консультацією до юриста або нотаріуса.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы