Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з містом щодо умов проживання

1
01:35, 21.09.2024
Проблеми з містом щодо умов проживання
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Знаходжусь у складній ситуації, що стосується умов проживання в моєму місті. Я є мешканцем старого п'ятиповерхового будинку, який знаходиться в аварійному стані. Місцева влада вже декілька років обіцяє провести капітальний ремонт, але цього так і не сталося. Згідно з документами, наш будинок включений до переліку об’єктів, які підлягають реконструкції. Але, як я зрозумів, є певні нюанси: відповідно до місцевих нормативів, реконструкція можлива тільки за умови, що 70% мешканців будинку підтримують цю ініціативу. В той же час, в нашому будинку багато квартир належать людям, які фактично там не проживають, а використовують їх як нерухомість для здачі в оренду. У зв'язку з цим, мені хотілося б зрозуміти, чи є якісь законодавчі шляхи вирішення цієї проблеми? Чи можна якось вплинути на владу, щоб прискорити процес реконструкції? Яким чином можна мобілізувати сусідів, що вони підтримали ініціативу реконструкції, особливо тих, хто використовує квартири в нашому будинку як об'єкти нерухомості для здачі в оренду? І які мої права як мешканця цього будинку, якщо ремонт так і не проведуть, а стан будівлі продовжує погіршуватися?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
01:45, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваша ситуація досить розповсюджена в Україні, особливо з урахуванням стану старого житлового фонду. У вашому випадку необхідно звернути увагу на декілька аспектів законодавства України, які можуть допомогти в розв'язанні проблеми.

1. **Законодавче регулювання реконструкції будинків**. Відповідно до ст. 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", рішення про реконструкцію приймається загальними зборами співвласників. Щоб ініціювати таке рішення, потрібно зібрати підтримку не менше 75% голосів співвласників. Це означає, що потрібно активно працювати з сусідами, пояснюючи важливість реконструкції для безпеки і комфорту вашого житла.

2. **Що робити з квартирами, що здаються в оренду**. Законодавство не визначає окремо права власників, які здають квартири в оренду, від інших власників. Тому, навіть якщо власник не проживає у квартирі, він все одно має право голосу. Варто звернутися до цих власників з аргументами про підвищення вартості їхньої нерухомості в разі покращення стану будинку.

3. **Вплив на місцеву владу**. Можна використовувати інструменти звернень громадян. Відповідно до Закону України "Про звернення громадян", ви маєте право звернутися до відповідних органів влади з вимогою прискорення процесу реконструкції. Звернення може бути як колективним, так і індивідуальним.

4. **Ваші права**. Як мешканець будинку, ви маєте право на безпечні та належні умови проживання. Якщо стан будинку є небезпечним, варто звернутися до органів місцевого самоврядування з вимогою проведення експертизи стану будівлі. У разі виявлення небезпеки, влада зобов'язана вжити заходів для забезпечення безпеки мешканців.

5. **Альтернативні шляхи впливу**. Розгляньте можливість створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), яке може стати активним учасником процесу реконструкції і мати вплив на рішення, які приймаються щодо будинку.

Важливо діяти комплексно, поєднуючи юридичні дії з активною громадською позицією. Це може значно підвищити шанси на успішне вирішення ситуації.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Спор с осмд
08:26, 21.11.2018

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы