Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з незаконною перевіркою особистого житла

1
21:00, 21.09.2024
Проблема з незаконною перевіркою особистого житла
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, проживаю в приватному будинку, який належить мені за правом приватної власності. Нещодавно мені довелося зіткнутися з ситуацією, яка викликає значні сумніви щодо її законності. Декілька днів тому в моєму приватному будинку без попереднього повідомлення та без мого згоди була проведена перевірка представниками одного з державних органів. У ході цієї перевірки було проведено огляд приміщення, а також документів, які зберігаються в моєму будинку. Представники державного органу мотивували свої дії необхідністю перевірки відповідності моєї діяльності вимогам законодавства. Проте, я не надавав згоди на проведення такої перевірки, а також не був проінформований про її проведення заздалегідь. Які юридичні наслідки можуть бути у зв'язку з цим випадком? Чи порушено мої конституційні права? Які юридичні кроки я можу зробити для вирішення цієї проблеми?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
21:14, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ваша ситуація дійсно викликає занепокоєння, оскільки проведення перевірок у приватному будинку без згоди власника та без попереднього повідомлення може становити порушення ваших конституційних прав.

По-перше, Конституція України гарантує право на недоторканність житла. Згідно зі статтею 30 Конституції України, проникнення до житла або іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку допускається лише за вмотивованим рішенням суду, окрім випадків, передбачених законом, з метою врятування життя людей та майна, або безпосереднього переслідування осіб, підозрюваних у вчиненні злочину.

По-друге, Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" визначає порядок проведення перевірок, зокрема, що перевірка повинна бути плановою або позаплановою, і в обох випадках суб'єкт господарювання повинен бути завчасно повідомлений про її проведення. Відсутність повідомлення та згоди може вказувати на порушення цього закону.

Юридичні кроки, які ви можете зробити:

1. **Звернення до суду**: Ви маєте право звернутися до суду з позовом про захист своїх прав, зокрема, з вимогою визнати дії державного органу незаконними та компенсувати моральну (а можливо, і матеріальну) шкоду.

2. **Скарга до вищестоящого органу**: Подайте скаргу на дії посадових осіб до вищестоящого органу або керівництва відповідного державного органу. Вимагайте розслідування та надання пояснень щодо підстав і правомірності проведення перевірки.

3. **Звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини**: Якщо ви вважаєте, що порушено ваші права, ви можете звернутися до Омбудсмена для захисту ваших прав.

4. **Консультація з адвокатом**: Рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на захисті прав громадян від неправомірних дій державних органів, для отримання індивідуальної консультації та допомоги в підготовці юридичних документів.

Забезпечення захисту ваших прав є важливим, і ви маєте всі підстави для їх відновлення у разі незаконних дій з боку державного органу.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Мобилизация
21:13, 03.09.2014

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы