Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема спільної власності в багатоквартирних будинках

1
02:04, 21.09.2024
Проблема спільної власності в багатоквартирних будинках
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є власником квартири в багатоквартирному будинку, який був побудований ще в радянські часи. Разом з іншими мешканцями ми зібралися на збори та вирішили провести капітальний ремонт будинку, зокрема, заміну електропроводки та ремонт під'їзду. Але під час проведення ремонтних робіт виникли деякі проблеми. Ми найняли бригаду працівників, яка почала виконувати роботу, але в процесі вони пошкодили каналізаційні труби, через що виникла протікаюча вода, яка пошкодила стелю в моїй квартирі. Також вони пошкодили деякі стіни в під'їзді, які тепер потребують додаткового ремонту. Ми звернулися до бригади з проханням відшкодувати збитки, але вони відмовились, заявивши, що не несуть відповідальності за пошкодження, які виникли в процесі виконання робіт. Ми також звернулися до міської ради, але вони заявили, що не можуть нам допомогти, оскільки будинок є спільною власністю мешканців, а не місцевої влади. В цьому контексті маю наступне питання: які юридичні кроки ми можемо зробити для того, щоб бригада, яка виконувала роботу, відшкодувала нам збитки? Чи можемо ми звернутися до суду? Які докази нам потрібно зібрати для того, щоб виграти справу? І яким чином ми можемо забезпечити, щоб подібні проблеми не виникали в майбутньому?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:01, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації, коли підрядник відмовляється відшкодувати збитки, нанесені в процесі виконання ремонтних робіт, ви маєте право звернутися до суду. Ось основні кроки, які варто розглянути:

1. **Договірні відносини**: Перевірте угоду, укладену з підрядною бригадою. Якщо у вас є письмовий договір, він має містити умови щодо відповідальності сторін, обсягу робіт та якості виконання. Закон України "Про захист прав споживачів" (стаття 10) передбачає, що виконавець зобов'язаний надавати послуги належної якості і нести відповідальність за шкоду, завдану споживачу внаслідок недоліків у наданій послузі.

2. **Фіксація збитків**: Зберіть докази завданих збитків. Це можуть бути фотографії пошкоджень, акти про виконані роботи, документи, що підтверджують витрати на усунення недоліків, а також свідчення сусідів чи інших осіб, що були присутні під час виконання робіт.

3. **Експертиза**: Якщо збитки суттєві, можливо, варто залучити незалежного експерта для оцінки завданої шкоди. Це допоможе в суді встановити обсяг і характер пошкоджень, а також вартість їх усунення.

4. **Претензія**: Перед зверненням до суду рекомендується надіслати підряднику письмову претензію з вимогою добровільно відшкодувати шкоду. У претензії слід зазначити суть вимог, додати копії зібраних доказів і встановити термін для відповіді.

5. **Судовий розгляд**: Якщо підрядник не реагує або відмовляється відшкодувати збитки, ви можете подати позов до суду. Відповідно до Цивільного кодексу України (стаття 1166), особа, яка завдала шкоду, зобов’язана її відшкодувати.

6. **Запобігання майбутнім проблемам**: Щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому, укладайте договори з підрядниками, які чітко визначають відповідальність за пошкодження та контроль якості виконання робіт. Залучайте кваліфікованих фахівців для нагляду за процесом виконання робіт.

Відповідальність підрядника за завдані збитки має бути обґрунтована відповідними доказами. Судове рішення буде ґрунтуватися на наявності таких доказів, тому їх ретельний збір є важливим етапом у захисті ваших прав.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


U menja babuska imeet ...
11:01, 09.07.2011
Виза в ОАЭ
21:28, 30.10.2019

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы