Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Правовий аспект викупу землі за договором оренди.

1
12:19, 22.09.2024
Правовий аспект викупу землі за договором оренди.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я беру в оренду земельну ділянку від приватної особи вже більше десяти років з метою ведення особистого селянського господарства. За цей час я значно підвищив родючість грунту, встановив огорожу, збудував невеликі будівлі для зберігання інструментів та обладнання. Нещодавно власник землі повідомив мені про своє бажання продати цю ділянку. Він готовий надати мені переважне право купівлі, але я не впевнений в юридичних нюансах цього процесу. Які права і обов'язки я маю як орендар? Чи можу я розраховувати на компенсацію витрат, зроблених мною на поліпшення землі? Яка процедура купівлі землі в Україні, і які документи мені потрібно буде оформити? Які податки я буду зобов'язаний сплатити в разі купівлі землі? Які ризики я можу виявити в цьому процесі, і як їх можна мінімізувати? Чи може бути відмовлено в реєстрації права власності на землю, якщо я не зможу довести своє право на придбання землі в результаті довгострокової оренди?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:51, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні орендар, який використовує землю для ведення особистого селянського господарства, має певні права та обов'язки, закріплені законодавством. Зокрема, відповідно до статті 9 Закону України "Про оренду землі", орендар має переважне право на придбання земельної ділянки у разі її продажу орендодавцем, за умови, що він дотримувався умов оренди.

Щодо компенсації витрат на поліпшення земельної ділянки, стаття 35 того ж закону передбачає, що орендар має право на відшкодування вартості невіддільних поліпшень, якщо такі поліпшення були здійснені за згодою орендодавця і збільшили вартість земельної ділянки.

Процедура купівлі землі включає укладення договору купівлі-продажу, який має бути нотаріально посвідчений відповідно до статті 657 Цивільного кодексу України. Також необхідно зареєструвати право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

При купівлі землі виникає обов'язок сплати податку на доходи фізичних осіб у розмірі 5% від вартості земельної ділянки, а також військового збору 1,5%, якщо продавець є фізичною особою (статті 167.2, 172.2 Податкового кодексу України). Крім цього, покупець сплачує державне мито за нотаріальне посвідчення договору.

Щоб мінімізувати ризики, важливо перевірити правовстановлюючі документи на земельну ділянку, відсутність обмежень та обтяжень, а також здійснити правову експертизу договору купівлі-продажу. Відмова у реєстрації права власності можлива, якщо документи не відповідають вимогам або є спори щодо прав на землю. Довготривала оренда сама по собі не надає права автоматичного придбання ділянки, але надає переважне право купівлі.

Рекомендується залучити юриста для супроводу угоди, щоб уникнути можливих юридичних проблем і забезпечити дотримання всіх формальностей.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Как мне быть ?
20:35, 21.05.2019

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы