Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Правові тонкощі спадкоємності нерухомості.

1
17:11, 21.09.2024
Правові тонкощі спадкоємності нерухомості.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене цікавить дуже складне, вкрай заплутане та актуальне питання, що стосується правових аспектів спадкоємності нерухомості в Україні. Виходить, що моя бабуся проживала в квартирі, яка була приватизована моїм дідусем. Вони розлучилися, але дідусь так і не виписався з квартири. Бабуся померла, а дідусь залишився жити в квартирі. Він написав заповіт на моє ім'я, але після його смерті ми з'ясували, що він мав ще одну дочку від першого шлюбу, про яку ніхто не знав. Вона проживає за кордоном, але вона також претендує на спадщину. Чи має вона право на частку квартири? І які дії мені слід вжити, щоб вирішити це питання в мою користь, враховуючи, що дідусь лишив мені заповіт, але не встиг офіційно виписатись з квартири бабусі, при цьому вона не залишила жодного заповіту?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:43, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У цій ситуації необхідно розглянути кілька правових аспектів, пов'язаних зі спадкуванням нерухомості в Україні.

По-перше, відповідно до статті 1223 Цивільного кодексу України (ЦКУ), спадщина відкривається зі смертю особи. У випадку, якщо бабуся не залишила заповіт, спадкування відбуватиметься за законом. Згідно зі статтею 1261 ЦКУ, до спадкоємців першої черги належать діти, у тому числі й позашлюбні, один з подружжя, який пережив, та батьки померлого.

У вашому випадку, якщо дідусь залишив заповіт на вашу користь, це надає вам право претендувати на спадщину, яка була в його власності. Однак на частку цієї спадщини також можуть претендувати й інші спадкоємці, якщо вони є. Дочка від першого шлюбу вашого дідуся, згідно з українським законодавством, має право на обов'язкову частку у спадщині, навіть якщо вона не вказана в заповіті (стаття 1241 ЦКУ).

Щодо факту, що дідусь не виписався з квартири, це не є вирішальним у питаннях спадкування, оскільки право на спадщину не залежить від реєстрації місця проживання.

Щоб вирішити питання у вашу користь, рекомендується:

1. Звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи по заповіту дідуся.
2. Встановити коло спадкоємців, які мають право на спадщину, та визначити їх частки.
3. Якщо є бажання оскаржити претензії дочки, можливо розглянути питання про розподіл спадщини у судовому порядку, але це може бути складним процесом, що вимагатиме правових консультацій.
4. Зібрати всі необхідні документи, що підтверджують ваше право на спадщину, і підготуватися до можливих судових розглядів.

Також важливо враховувати, що строк для прийняття спадщини становить шість місяців з моменту відкриття спадщини (стаття 1270 ЦКУ). Якщо дочка проживає за кордоном, вона також має право заявити про спадщину протягом цього терміну, але можуть бути певні нюанси, пов'язані з міжнародним елементом.

З огляду на складність ситуації, доцільно звернутися до кваліфікованого юриста для отримання детальної консультації та допомоги у вирішенні цього питання.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы