Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Позичка між родичами: що потрібно знати?

1
02:03, 21.09.2024
Позичка між родичами: що потрібно знати?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Хотів би отримати докладні консультації щодо наступної ситуації: мій брат, з яким ми маємо спільне громадянство України, але він проживає за кордоном, вирішив надати мені позику для покупки квартири. Ми обговорили умови позики, втім, маючи на увазі його проживання за кордоном, виникли деякі питання щодо правового оформлення цієї угоди. Чи можемо ми оформити таку позику через нотаріуса в Україні, чи потрібно це робити в країні його проживання? Які податкові зобов'язання чекають на нас в обох країнах? Чи можливі будь-які негативні наслідки для мене або мого брата, якщо ми не дотримаємося певних юридичних процедур? Як нам краще організувати таку угоду, щоб мінімізувати ризики і не порушити закон? Чи потрібно нам враховувати будь-які інші особливості, пов'язані з наданням позики між родичами?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:42, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

При оформленні позики між фізичними особами, однією з яких є громадянин України, що проживає за кордоном, важливо враховувати кілька аспектів, які можуть вплинути на законність і безпеку угоди.

1. **Оформлення договору позики**: Відповідно до статті 1046 Цивільного кодексу України, договір позики укладається у письмовій формі. Це означає, що ви можете оформити договір позики в Україні через нотаріуса. Присутність вашого брата не є обов'язковою, якщо він надасть нотаріально завірену довіреність на вашу адресу для оформлення договору від його імені. Однак, якщо ваш брат бажає, він може оформити такий договір у країні свого проживання з подальшою легалізацією або апостилюванням для використання в Україні.

2. **Податкові зобов'язання**: Згідно з Податковим кодексом України, отримання позики не є об'єктом оподаткування, якщо вона повертається у встановлені договором терміни. Однак, якщо ви не повернете позику вчасно, це може бути розцінено як безповоротна фінансова допомога, що підлягає оподаткуванню. Щодо країни проживання вашого брата, йому слід проконсультуватися з місцевими податковими органами, оскільки правила можуть відрізнятися.

3. **Юридичні наслідки**: Недотримання письмової форми договору може призвести до його недійсності, що ускладнить відновлення прав у разі суперечки. Крім того, якщо договір буде оформлений неналежним чином, це може мати податкові наслідки, зокрема, можливість застосування штрафів або нарахування податкових зобов’язань.

4. **Особливості позики між родичами**: Хоча законодавство не встановлює особливих правил для позик між родичами, варто враховувати усі юридичні формальності, щоб уникнути можливих непорозумінь або спорів у майбутньому.

Для мінімізації ризиків та дотримання законодавства рекомендується проконсультуватися з юристом, який допоможе правильно оформити всі необхідні документи, враховуючи особливості законодавства обох країн.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы