Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Поділ спадщини по закону серед багатьох спадкоємців

1
15:27, 20.09.2024
Поділ спадщини по закону серед багатьох спадкоємців
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, стикнулася з такою проблемою: недавно померла моя тітка, яка не мала дітей, але залишила за собою значний майновий стан. У її залишку є нерухомість в Києві, велика сума грошей в банку, колекція антикварних виробів та ряд інших цінностей. Згідно з законодавством, я як її племінниця, є спадкоємцем, але крім мене є ще ряд близьких родичів, які також мають право на частку спадщини. Всі ми проживаємо в різних містах України, маємо різний соціальний статус і фінансові можливості. Також серед нас є неповнолітні. Як правильно розподілити спадщину між нами, щоб усі були задоволені, і які процедури потрібно буде пройти для цього? Чи можливо обійтися без судового розгляду, якщо між нами виникнуть спори щодо розподілу спадщини? Чи мають перевагу в отриманні спадщини неповнолітні або особи, які знаходяться в скрутній матеріальній ситуації? Який порядок спадкування за законом в Україні і які права і обов'язки мають спадкоємці?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:59, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації важливо розібратися з питаннями спадкування, враховуючи українське законодавство, зокрема положення Цивільного кодексу України.

1. **Черги спадкування**: За відсутності заповіту спадкування відбувається за законом. Черговість спадкоємців визначена у статті 1258 Цивільного кодексу України. Племінники не входять до першої черги спадкоємців (до них належать діти, чоловік/дружина, батьки померлого), а є спадкоємцями другої черги разом із рідними братами і сестрами, бабусями і дідусями.

2. **Прийняття спадщини**: Згідно зі статтею 1269 Цивільного кодексу України, спадкоємець вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він протягом шести місяців з дня відкриття спадщини подав заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. Якщо ж спадкоємець не може особисто подати заяву, це можна зробити через представника за довіреністю.

3. **Способи розподілу спадщини**: Спадкоємці можуть самостійно домовитися про розподіл спадщини, уклавши відповідний договір (частина 1 статті 1270 Цивільного кодексу України). У разі відсутності згоди, розподіл спадщини здійснюється у судовому порядку.

4. **Права неповнолітніх і малозабезпечених**: Неповнолітні мають право на обов'язкову частку в спадщині, незалежно від змісту заповіту (стаття 1241 Цивільного кодексу України). Це означає, що вони отримають частину спадщини, навіть якщо заповіт був складений на користь інших осіб. Однак, законодавство не передбачає переваг для спадкоємців у скрутній матеріальній ситуації, якщо тільки це не було передбачено у заповіті.

5. **Мирний спосіб вирішення спорів**: Для уникнення судового розгляду, спадкоємці можуть скористатися медіацією. Це процес добровільного вирішення спору за допомогою незалежного посередника (медіатора), який сприяє досягненню згоди між сторонами.

Таким чином, найзручнішим шляхом буде домовитися з іншими спадкоємцями про розподіл спадщини, враховуючи інтереси всіх сторін, та укласти відповідний договір у нотаріуса. Це дозволить уникнути тривалих судових процесів та зберегти добрі стосунки між родичами.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Купли-продажа
00:03, 31.01.2013
Гражданство
06:35, 26.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы