Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Переселення на спадщину: складне клубок правових відносин

1
02:04, 23.09.2024
Переселення на спадщину: складне клубок правових відносин
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, перебуваю в ситуації, коли мені важко розібратися в правових аспектах, тому звертаюся до Вас, як до юриста. Моя бабуся, яка жила в Криму, померла минулого року. У своєму заповіті вона оставила мені свою квартиру. Але проблема в тому, що я є внутрішньо переміщеною особою з Донбасу і маю статус ПОМП. Виникли питання: чи маю я право на отримання цієї нерухомості, якщо я є ПОМП? Чи можуть бути проблеми з реєстрацією права власності через те, що Крим зараз тимчасово окупований? Які дії мені потрібно здійснити, щоб оформити право власності на квартиру? Також мені потрібно з'ясувати, чи маю я право продати цю квартиру? Якщо так, то як оформити продаж, якщо я є ПОМП і не можу фізично прибути в Крим? Чи можу я продати квартиру без фізичного присутності в Криму, можливо, через довіреність? І ще одне складне питання: якщо я вирішу процедуру отримання спадщини, то чи буде це впливати на мій статус ПОМП? Не втрачу я свої права як внутрішньо переміщена особа? Буду вдячна за розгорнуту відповідь на ці питання, оскільки ситуація дуже складна і вимагає професійного юридичного погляду.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:24, 23.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваша ситуація дійсно складна, і потребує уважного розгляду. Відповім на ваші запитання по порядку.

1. **Право на отримання нерухомості**: Як громадянка України, ви маєте право на спадкування майна, незалежно від вашого статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Це право закріплене в статті 41 Конституції України, яка гарантує право власності, та в статтях 1216-1308 Цивільного кодексу України, що регулюють спадкове право.

2. **Проблеми з реєстрацією права власності**: Через тимчасову окупацію Криму можуть виникнути складнощі з оформленням права власності на квартиру. Однак, закон України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" № 1207-VII від 15 квітня 2014 року передбачає, що всі правочини, що стосуються нерухомості в Криму, повинні оформлюватися відповідно до законодавства України. Тому вам слід звернутися до українського нотаріуса, який допоможе оформити спадщину на території, підконтрольній Україні.

3. **Оформлення права власності**: Для оформлення права власності на квартиру вам необхідно подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Це має бути зроблено протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця. Враховуючи ваше становище, вам може бути потрібна допомога адвоката, який зможе представляти ваші інтереси в суді, якщо виникнуть труднощі.

4. **Продаж квартири**: Ви маєте право продати спадковану квартиру, але це може бути ускладнено через окупацію. Відповідно до статті 203 Цивільного кодексу України, ви можете оформити довіреність на особу, яка зможе здійснити продаж від вашого імені. Ця довіреність повинна бути нотаріально засвідчена.

5. **Вплив на статус ВПО**: Отримання спадщини жодним чином не вплине на ваш статус внутрішньо переміщеної особи. Закон України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" № 1706-VII від 20 жовтня 2014 року не містить положень, які б обмежували ваші права у зв'язку з отриманням спадщини. Ви не втратите свої права як ВПО.

У вашій ситуації доцільно звернутися за допомогою до кваліфікованого юриста або адвоката, який спеціалізується на питаннях спадкового права та має досвід роботи з питаннями, пов'язаними з тимчасово окупованими територіями. Це дозволить вам забезпечити належний захист ваших прав та інтересів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы