Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне зайняття землі: як боротися?

1
22:17, 20.09.2024
Незаконне зайняття землі: як боротися?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Хочу отримати консультацію щодо ситуації, яка склалася на моєму рідному селі. Моя родина володіє ділянкою землі, яка переходила від покоління до покоління, але нещодавно ми виявили, що частина цієї землі була незаконно захоплена нашим сусідом. Він, не маючи жодних прав на цю ділянку, почав зводити будівлі та використовувати землю в своїх цілях. Ми попросили його припинити, але він відмовився та запевнив, що у нього є всі необхідні документи. Ми звернулися до місцевої адміністрації, але ситуація не змінилася. Які юридичні кроки ми можемо зробити для того, щоб вирішити цю проблему? Як нам відстояти свої права в суді? Чи може бути використана давність права власності на землю в нашу користь? Які документи нам потрібно підготувати для цього? Які юридичні наслідки можуть очікувати на нашого сусіда?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:01, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації важливо діяти відповідно до законодавства України, щоб захистити свої права на земельну ділянку. Ось кроки, які ви можете здійснити:

1. **Перевірка прав власності**: Переконайтеся, що у вас є всі необхідні документи, які підтверджують ваше право власності на земельну ділянку. Це можуть бути державні акти на землю, рішення суду, договори купівлі-продажу тощо. Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України, право власності на землю виникає з моменту його державної реєстрації.

2. **Перегляд документації сусіда**: Запросіть сусіда надати документи, які він вважає підтвердженням своїх прав. Якщо він відмовляється, ви можете звернутися до державного реєстратора для перевірки його документів.

3. **Звернення до поліції**: Якщо сусід незаконно захопив частину вашої землі, це може бути кваліфіковано як самовільне зайняття земельної ділянки, що є правопорушенням за статтею 197-1 Кримінального кодексу України. Подайте заяву до поліції для розслідування цього питання.

4. **Судовий позов**: Якщо питання не вирішується мирним шляхом, ви маєте право звернутися до суду з позовом про визнання права власності та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою. Відповідно до статті 16 Цивільного кодексу України, ви маєте право вимагати захисту свого права в суді.

5. **Давність володіння**: У разі, якщо ви довгий час користувалися цією земельною ділянкою, це може бути підставою для підтвердження вашого права власності. Стаття 344 Цивільного кодексу України передбачає можливість набуття права власності на земельну ділянку за давністю володіння, але це потребує відповідного судового рішення.

6. **Підготовка документів**: Підготуйте всі документи, які підтверджують ваше право на ділянку, а також документи, які можуть свідчити про незаконність дій сусіда (фотографії, покази свідків, експертні висновки).

Щодо юридичних наслідків для сусіда, якщо його дії будуть визнані незаконними, він може бути зобов'язаний знести зведені ним будівлі, відшкодувати вам збитки, а також може бути притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы