Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне відключення від опалення

1
12:27, 22.09.2024
Незаконне відключення від опалення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я проживаю в багатоквартирному будинку в Україні, де обслуговування будинку здійснюється житлово-експлуатаційною конторою. Нещодавно мені прийшло повідомлення від цієї контори про те, що у зв'язку з моїми боргами за опалення моя квартира буде відключена від системи централізованого опалення. Але я не згоден з розміром боргу, який вони вимагають від мене, адже я вважаю, що вони неправильно нарахували плату за опалення. Я хочу звернутися до суду, але не знаю, як правильно це зробити. Які юридичні кроки мені слід вжити, щоб захистити свої права, які норми законодавства України регулюють цю ситуацію, які документи мені потрібно підготувати для подання до суду, і з якими термінами я повинен врахувати?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:17, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації варто діяти наступним чином:

1. **Вивчити документи**: Спочатку зберіть усі документи, пов'язані з нарахуванням плати за опалення: рахунки, квитанції про оплату, договори з житлово-експлуатаційною конторою, акти зняття показників лічильників тощо.

2. **Звернення до ЖЕКу**: Направте письмовий запит до житлово-експлуатаційної контори з вимогою надати детальний розрахунок заборгованості. Відповідно до статті 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", споживач має право отримувати повну та достовірну інформацію про нарахування платежів.

3. **Проведення експертизи**: Якщо після отримання розрахунків ви все ще вважаєте, що нарахування є неправильними, можете замовити незалежну експертизу або аудит нарахувань.

4. **Досудовий захист**: Направте претензію до ЖЕКу, вказавши на невідповідності у нарахуваннях та вимагайте їх виправлення. Згідно з статтею 16 Закону України "Про захист прав споживачів", споживач має право на безоплатне усунення порушень умов договору.

5. **Підготовка до суду**: Якщо досудове врегулювання не дало результатів, підготуйте позовну заяву до суду. Відповідно до статті 119 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити:
- назву суду, до якого подається заява;
- ваші дані (ПІБ, адреса, контактний номер);
- дані відповідача (ЖЕК);
- обставини, на яких ґрунтуються ваші вимоги;
- вимоги до суду;
- перелік документів, що додаються до заяви.

6. **Строки подання**: Відповідно до статті 256 Цивільного кодексу України, загальний строк позовної давності становить три роки, але варто діяти швидше, щоб уникнути непорозумінь.

7. **Оплата судового збору**: Згідно з Законом України "Про судовий збір", необхідно сплатити судовий збір за подання позову. Розмір збору залежить від ціни позову і категорії справи.

8. **Подання позову**: Після підготовки документів подайте позовну заяву до суду за місцем знаходження вашої квартири або за місцем розташування ЖЕКу.

Дотримуючись цих кроків, ви зможете захистити свої права та, у разі необхідності, оскаржити неправомірні дії житлово-експлуатаційної контори.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы