Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконна забудова сусідської ділянки

1
13:46, 21.09.2024
Незаконна забудова сусідської ділянки
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, проживаю в приватному будинку, який знаходиться на земельній ділянці, що перебуває в моїй власності. Нещодавно мій сусід, який також володіє земельною ділянкою, що межує з моєю, розпочав будівництво нового будинку. Проте, я побачив, що він будує свій будинок незаконно, оскільки не дотримується встановлених місцевими владами норм і правил щодо відстані від моєї межі, порушуючи моє право на приватність та спокій. Він також не має дозволу на будівництво, що, на мою думку, є порушенням закону. Я хочу зупинити це незаконне будівництво, але не знаю, які юридичні кроки для цього потрібно зробити. Які мої права в даній ситуації? Які документи я повинен зібрати, щоб довести незаконність будівництва? Які юридичні кроки я повинен зробити для захисту своїх прав? Чи можу я подати позов до суду, і якщо так, то до якого саме? Чи можу я звернутися до місцевих органів влади, і якщо так, то до яких саме? Які можливі наслідки для мого сусіда, якщо його будівництво визнають незаконним? Чи може він бути зобов'язаний знести незаконно побудований будинок?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:22, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації, як власник земельної ділянки, ви маєте право на захист своєї власності та дотримання встановлених норм будівництва. Відповідно до статті 319 Цивільного кодексу України, власник має право використовувати своє майно на свій розсуд, але при цьому не може порушувати права інших осіб. Будівництво без необхідних дозволів та з порушенням норм може вважатися незаконним.

1. **Збір документів та доказів**:
- Зробіть фотографії будівництва, які підтверджують порушення.
- Отримайте копії документів, що підтверджують право власності вашого сусіда на землю.
- Виясніть, чи має сусід дозвіл на будівництво. Згідно зі статтею 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", на нове будівництво потрібен дозвіл.

2. **Звернення до місцевих органів влади**:
- Запросіть перевірку з боку Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ). Вони можуть провести перевірку на предмет законності будівництва.
- Подайте скаргу до органу місцевого самоврядування, який може вплинути на ситуацію.

3. **Юридичні кроки**:
- Ви можете звернутися до суду з позовом про порушення ваших прав власності. Це може бути цивільний позов про усунення перешкод у користуванні вашою власністю, відповідно до статті 391 Цивільного кодексу України.
- Позов може бути поданий до місцевого загального суду за місцем розташування земельної ділянки.

4. **Можливі наслідки для сусіда**:
- Якщо суд визнає будівництво незаконним, сусіда можуть зобов'язати усунути порушення, у тому числі шляхом знесення будівлі (стаття 376 Цивільного кодексу України).
- Можливе накладення штрафів за порушення містобудівного законодавства.

Зверніть увагу, що для ефективного захисту ваших прав може знадобитися консультація з адвокатом, який спеціалізується на таких справах. Це допоможе правильно підготувати документи та побудувати стратегію захисту ваших інтересів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы