Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконна забудова поряд із моєю ділянкою

1
17:36, 20.09.2024
Незаконна забудова поряд із моєю ділянкою
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України та законний власник житлового будинку та прилеглої до нього земельної ділянки, стикаюся із проблемою незаконної забудови, що відбувається на суміжній з моєю ділянкою території. Здається, що власник сусідньої ділянки приступив до будівництва без отримання належного дозволу та порушує місцеві будівельні нормативи. Яким чином я можу перевірити, чи має він всі необхідні дозволи? Які документи він повинен мати на руках, щоб мати право здійснювати будівництво? Які юридичні кроки я можу здійснити, якщо виявиться, що будівництво відбувається незаконно? Чи можу я вимагати припинення будівництва, поки ситуація не буде вирішена? Які можливі наслідки для мене, якщо я не вживу ніяких заходів та дозволю цьому будівництву продовжуватися? Чи може це негативно вплинути на вартість моєї власності або її правовий статус?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:57, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Згідно з законодавством України, будівництво на земельній ділянці повинно здійснюватися відповідно до ряду нормативних актів та з дотриманням встановлених процедур. Перш за все, власник сусідньої ділянки повинен мати дозвіл на будівництво, який видається відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". Цей дозвіл підтверджує, що проект будівництва відповідає всім вимогам законодавства та містобудівним умовам.

Щоб перевірити наявність необхідних дозвільних документів у сусіда, ви можете звернутися до органу місцевого самоврядування або до Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ), яка займається контролем за дотриманням вимог містобудівного законодавства (стаття 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності").

Основні документи, які повинен мати сусід для законного будівництва, включають:
1. Дозвіл на виконання будівельних робіт.
2. Проектна документація, яка повинна бути погоджена у встановленому порядку.
3. Технічні умови на підключення до інженерних мереж.

Якщо ви виявите, що будівництво здійснюється без належних дозволів, ви маєте право звернутися зі скаргою до ДІАМ. Вони зобов'язані провести перевірку та, у разі виявлення порушень, вжити заходів для припинення будівництва.

Ви також можете звернутися до суду з позовом про припинення будівництва та відшкодування завданих збитків, якщо такі є. Відповідно до статті 376 Цивільного кодексу України, незаконне будівництво може бути визнано самочинним, а споруда може бути зобов'язана до знесення.

Якщо ви не вживете жодних заходів, це може мати кілька негативних наслідків для вас:
1. Зниження вартості вашої власності через порушення естетичного вигляду або екологічних умов.
2. Ускладнення при перепродажі або передачі вашої нерухомості у спадщину через можливі правові спори.
3. Можливі проблеми з правовим статусом вашої власності, якщо незаконне будівництво вплине на межі або призначення вашої земельної ділянки.

Тому рекомендується вжити відповідних заходів для захисту ваших прав та інтересів.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Фотосъемка
20:03, 21.12.2012

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы