Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконна вирубка лісу: хто відповідає?

1
15:19, 21.09.2024
Незаконна вирубка лісу: хто відповідає?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, власник земельної ділянки в природо-заповідній зоні Карпат, зіткнувся з тим, що на моєму земельному участку без мого відома та згоди було проведено незаконну вирубку лісу. Я звернувся до органів місцевого самоврядування з вимогою притягнути до відповідальності винних осіб, але мені відмовили, посилаючись на те, що вони не мають повноважень для розслідування таких справ. Також мені рекомендували звернутися до органів внутрішніх справ, але там мені відмовили, посилаючись на те, що це не є їхньою компетенцією. Внаслідок цього, я знаходжуся в складній ситуації, не знаючи, до якого органу звернутися, щоб захистити свої права та притягнути до відповідальності винних осіб. Мій запит до вас, шановні юристи, полягає в наступному: які правові кроки я можу і повинен зробити для того, щоб захистити свої права на власність? Які органи влади компетентні в розгляді такого типу справ? Чи можу я розраховувати на компенсацію шкоди, завданої моєї власності? Чи є у мене право на відшкодування моральної шкоди?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:37, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, коли на вашій земельній ділянці в природо-заповідній зоні Карпат відбулася незаконна вирубка лісу, необхідно вжити ряд правових заходів для захисту своїх прав.

По-перше, відповідно до статті 66 Земельного кодексу України, власники земельних ділянок мають право на захист своїх прав на землю від будь-яких порушень. У випадку незаконної вирубки лісу, слід звернутися до місцевих органів прокуратури. Прокуратура здійснює нагляд за додержанням законів у сфері охорони довкілля і має повноваження ініціювати розслідування за фактами порушень природоохоронного законодавства.

По-друге, відповідно до статті 91 Лісового кодексу України, за незаконну вирубку лісу передбачена відповідальність, і це є підставою для звернення до Національної поліції України для відкриття кримінального провадження за статтею 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу).

Крім того, ви маєте право звернутися до суду для відшкодування матеріальної шкоди, завданої вашій власності. Згідно зі статтею 1166 Цивільного кодексу України, особа, яка завдала шкоду, зобов'язана її відшкодувати. Це може включати витрати на відновлення екосистеми або компенсацію вартості вирубаних дерев.

Щодо відшкодування моральної шкоди, відповідно до статті 23 Цивільного кодексу України, ви маєте право на таке відшкодування, якщо було завдано моральних страждань. У судовому позові слід детально обґрунтувати, як саме незаконна вирубка лісу вплинула на ваше психоемоційне стан та які саме страждання були завдані.

Звернення до державної екологічної інспекції також може бути доцільним, оскільки цей орган здійснює державний контроль за дотриманням природоохоронного законодавства і може провести перевірку та притягнути винних до адміністративної відповідальності.

Таким чином, комплексне звернення до прокуратури, поліції та суду з метою захисту ваших прав та інтересів є оптимальним шляхом для вирішення вашої ситуації.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы