Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Несправедливість в розподілі спадщини.

1
16:15, 21.09.2024
Несправедливість в розподілі спадщини.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, зіткнулася з низкою проблем, пов'язаних з поділом спадщини після смерті мого батька. Він залишив за собою будинок, земельну ділянку та автомобіль, але в останній волі було незрозуміло вказано, яким чином це все має бути розподілено між трьома спадкоємцями - мною та двома моїми братами. Ще одним споруджуваним моментом є те, що один з моїх братів проживає за кордоном, і, на мою думку, він намагається використати це обставину в свою користь, спробувавши переконати мене, що він має право на більшу частину спадщини, оскільки він нібито вклав більше зусиль у догляд за батьком в останні роки його життя. Крім того, мій інший брат вже встиг оформити на себе автомобіль без мого згоду та без участі брата, який за кордоном. Я хочу зрозуміти, які мої права в цій ситуації і які кроки я повинна зробити, щоб відстояти свої інтереси. Цікавить, як впливає проживання одного з спадкоємців за кордоном на поділ спадщини, та чи може брат, який проживає в Україні, самостійно оформити на себе частину спадщини без згоди інших спадкоємців? Чи важливо, хто скільки зусиль вкладав у догляд за спадкодавцем під час його життя, і чи може це бути аргументом при поділі спадщини? Чи можу я звернутися до суду з позовом про нерівноправність у розподілі спадщини?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:13, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації важливо розглянути кілька аспектів спадкового права України. Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України, спадкування відбувається за заповітом або за законом. Якщо заповіт не містить чітких вказівок щодо розподілу спадщини, то майно ділиться між спадкоємцями у рівних частках за законом (стаття 1267 ЦК України).

Щодо вашого брата, який проживає за кордоном, його місце проживання не впливає на його право на спадщину. Всі спадкоємці мають рівні права незалежно від місця проживання. Важливо, щоб він офіційно прийняв спадщину, подавши відповідну заяву до нотаріуса в Україні протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини (стаття 1269 ЦК України).

Ваш брат, який вже оформив на себе автомобіль, не мав права це робити без згоди інших спадкоємців, якщо в заповіті не було конкретних розпоряджень щодо автомобіля. Відповідно до статті 1268 ЦК України, всі спадкоємці повинні прийняти спадщину, перш ніж вона буде розподілена.

Щодо догляду за спадкодавцем, це може бути враховано лише в тому випадку, якщо спадкодавець при житті мав намір відзначити цей вклад у заповіті. Інакше, вклад у догляд не є підставою для отримання більшої частки спадщини.

Ви маєте право звернутися до суду з позовом, якщо вважаєте, що ваші права порушені під час розподілу спадщини. Суд може визнати недійсними дії, які були вчинені з порушенням прав інших спадкоємців. Рекомендується звернутися до адвоката, який допоможе з підготовкою позову та представлятиме ваші інтереси у суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы