Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Нерозмежуваність власності: втручання у приватні права

1
01:59, 21.09.2024
Нерозмежуваність власності: втручання у приватні права
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, є співвласником приватного будинку, спільно з моїми двома братами. Після смерті батьків ми вирішили не розділяти майно, а продовжувати жити разом. Та останнім часом стали виникати розбіжності у питанні використання спільного майна. Один з братів хоче віддати частину будинку в оренду, щоб отримувати додатковий прибуток. Я ж категорично проти, оскільки це порушує мої права на приватне життя та комфорт. Цей конфлікт змушує мене звернутися до вас із питанням: які юридичні шляхи існують для захисту моїх прав як співвласника, який не погоджується з діями іншого співвласника? Яким чином я можу запобігти втручанню в мої приватні права і уникнути незаконного відчуження частини спільного майна?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:13, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли між співвласниками виникають розбіжності щодо використання спільного майна, необхідно керуватися нормами Цивільного кодексу України (ЦКУ).

По-перше, відповідно до статті 358 ЦКУ, ви як співвласник маєте право на володіння, користування і розпорядження спільним майном за згодою всіх співвласників. Це означає, що будь-які зміни щодо використання спільного майна, включаючи здачу в оренду, повинні бути узгоджені між вами і вашими братами. Якщо згоди немає, то жоден з співвласників не може самостійно приймати рішення, які впливають на права інших.

По-друге, стаття 369 ЦКУ передбачає, що розпорядження спільним майном здійснюється за згодою всіх співвласників. Якщо згода не може бути досягнута, ви маєте право звернутися до суду з метою врегулювання конфлікту. Суд може визначити порядок користування спільним майном або вжити заходів для захисту ваших прав.

Також, відповідно до статті 391 ЦКУ, ви можете вимагати усунення перешкод у користуванні спільним майном. Це може включати заборону на дії, які порушують ваші права.

У разі, якщо брати наполягають на здачі в оренду частини будинку, і це питання не може бути вирішене мирним шляхом, ви маєте право вимагати через суд встановлення порядку користування майном або навіть розподілу його в натурі, якщо це можливо.

Рекомендується спробувати вирішити конфлікт шляхом переговорів, можливо, з залученням медіатора. Якщо ж мирний шлях не дає результатів, звернення до суду стане наступним кроком для захисту ваших прав.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Заява зразок
17:31, 06.02.2016
Декларування
19:11, 27.11.2017

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы