Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Неправомірне звільнення: що робити?

1
00:09, 21.09.2024
Неправомірне звільнення: що робити?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працюю на одному з підприємств у Києві більше п'яти років. За цей час я був на різних посадах, але завжди виконував свою роботу вчасно та якісно. Нещодавно мені повідомили, що мене звільняють без зазначення причини та без проведення попереднього розгляду справи. Я вважаю, що це неправомірно та порушує мої трудові права. Більше того, я підозрюю, є певні обставини, які вказують на те, що моє звільнення було пов'язане з моєю профспілковою діяльністю та активністю у колективних переговорах з роботодавцем. Мені потрібна юридична консультація, адже я хочу відстояти свої права. Які мої дії мають бути наступними? Як мені звернутися до суду? Чи можу я розраховувати на компенсацію моральної шкоди та відшкодування втрачених заробітків? Які є строки подання відповідних заяв та позовів? Чи маю я право на безоплатну юридичну допомогу в такому випадку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:27, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваша ситуація вимагає ретельного юридичного аналізу, адже звільнення без зазначення причин і без проведення належного розгляду може бути порушенням трудових прав.

По-перше, відповідно до статті 43 Кодексу законів про працю України (КЗпП), звільнення працівника за ініціативою роботодавця може відбутися тільки за певних підстав, таких як дисциплінарні порушення, скорочення штату тощо. Більше того, якщо ви є членом профспілки, звільнення повинно погоджуватись з профспілкою, що передбачено статтею 252 КЗпП.

Щоб оскаржити звільнення, вам слід звернутися до суду з позовною заявою про поновлення на роботі та виплату середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу (стаття 235 КЗпП). При цьому, стаття 233 КЗпП встановлює строк у один місяць з дня вручення копії наказу про звільнення для подання такої заяви.

Щодо компенсації моральної шкоди, ви можете вимагати її відшкодування, якщо доведете, що звільнення завдало вам моральних страждань. Це передбачено статтею 237-1 КЗпП.

Відносно безоплатної правової допомоги, ви маєте право на її отримання, якщо відповідаєте критеріям, встановленим Законом України "Про безоплатну правову допомогу". Для цього потрібно звернутися до найближчого центру надання безоплатної правової допомоги.

Рекомендується також звернутися до профспілкової організації для отримання підтримки та консультації, оскільки ваша участь у профспілковій діяльності може бути вагомим фактором у справі.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы