Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Наслідки втрати роботи через відмову вакцинуватися: як захистити свої права?

1
11:18, 27.09.2024
Наслідки втрати роботи через відмову вакцинуватися: як захистити свої права?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як працівник, втратив роботу через відмову вакцинуватися проти COVID-19, але вважаю це порушенням моїх прав. Чи можу я подати скаргу до суду через таке звільнення і які шанси на успіх у такій справі? Чи існують законні способи захисту працівників від таких ситуацій?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:11, 27.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Втрата роботи через відмову від вакцинації може бути розглянута як спірне питання, залежно від конкретних обставин вашої справи та нормативно-правової бази, яка діяла на момент звільнення.

В Україні трудові відносини регулюються Кодексом законів про працю (КЗпП). Згідно з статтею 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Стаття 22 КЗпП забороняє будь-яку дискримінацію в сфері праці, зокрема за ознаками стану здоров'я.

Водночас, під час пандемії COVID-19 уряд України ухвалив ряд нормативних актів щодо обов'язкової вакцинації окремих категорій працівників для забезпечення безпеки та здоров'я населення. Наприклад, постанова Кабінету Міністрів України могла передбачати обов'язкову вакцинацію для певних професій, і відмова від вакцинації могла стати підставою для тимчасового відсторонення від роботи без збереження заробітної плати.

Щоб розглянути можливість подання скарги до суду, важливо врахувати, чи було ваше звільнення дійсно пов'язане з відмовою від вакцинації, і чи існували законні підстави для такого звільнення в контексті чинного законодавства та нормативних актів на момент вашого звільнення.

Ви можете звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі, якщо вважаєте, що ваші права були порушені. У цьому випадку суд буде оцінювати законність вашого звільнення, наявність дискримінації та відповідність дій роботодавця законодавству.

Існують законні способи захисту працівників, такі як:
- Консультація з юристом або профспілкою для оцінки законності звільнення.
- Подання скарги до Державної служби України з питань праці.
- Звернення до суду з позовом про поновлення на роботі або компенсацію за незаконне звільнення.

Важливо зібрати всі необхідні докази та документи, що підтверджують вашу позицію. Ваші шанси на успіх залежатимуть від конкретних обставин справи та наявності правових підстав для оскарження звільнення.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы