Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Надзвичайне насліддя: батьківський борг

1
12:08, 22.09.2024
Надзвичайне насліддя: батьківський борг
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, нещодавно втратив свого батька. Після його смерті я дізнався, що він був в дуже великому боргу перед різними кредитними установами і приватними особами. Він ніколи не говорив мені про це, і я був шокований цим відкриттям. Згідно з законом, я, як спадкоємець, повинен сплатити ці борги. Але я не маю таких грошей. Всі чиновники, до яких я звертався, говорили різні речі. Деякі казали, що я повинен сплатити всі борги, інші - що я можу відмовитися від спадку, але тоді я втрачу всю власність батька. Чи варто мені відмовлятися від спадку? Чи можу я відмовитися від боргів, але зберегти власність? Чи можу я передати частину боргу брату, який також є спадкоємцем? Чи можуть кредитори забрати мою особисту власність, якщо я не зможу сплатити борги батька? Потрібна допомога кваліфікованого юриста, щоб розібратися в цих питаннях.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:18, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

В Україні питання спадкування регулюються Цивільним кодексом України (ЦКУ). Відповідно до статті 1216 ЦКУ, спадкування — це перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкоємець приймає спадщину в цілому, включаючи як активи, так і пасиви (борги) спадкодавця (стаття 1218 ЦКУ).

Якщо ви не бажаєте приймати борги, ви можете відмовитися від спадщини. Відповідно до статті 1273 ЦКУ, спадкоємець може відмовитися від прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Відмова від спадщини здійснюється шляхом подання відповідної заяви до нотаріуса. Відмова від спадщини є безумовною і не може бути відкликана або змінена.

Якщо ви є одним із кількох спадкоємців, спадщина розподіляється між усіма спадкоємцями за законом або за заповітом. Борги спадкодавця розподіляються між спадкоємцями пропорційно до їхньої частки у спадщині (стаття 1282 ЦКУ). Це означає, що ви можете домовитися з іншими спадкоємцями про розподіл боргів, якщо вони згодні взяти на себе частину зобов'язань.

Кредитори не можуть претендувати на ваше особисте майно для покриття боргів спадкодавця, якщо ви не приймали спадщину, оскільки ви не несете відповідальності за борги спадкодавця своїм особистим майном. Відповідно до статті 1281 ЦКУ, спадкоємці відповідають за борги спадкодавця лише в межах вартості отриманого ними спадкового майна.

Зважаючи на вищезазначене, якщо борги значно перевищують вартість спадщини або ви не готові взяти на себе відповідальність за ці зобов'язання, відмова від спадщини може бути доцільним рішенням. Важливо проконсультуватися з кваліфікованим юристом, щоб оцінити всі можливі наслідки і прийняти обґрунтоване рішення.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы