Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Конфлікт інтересів у корпоративному праві

1
13:52, 20.09.2024
Конфлікт інтересів у корпоративному праві
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я - засновник та головний акціонер приватного підприємства, що діє в сфері IT. Нещодавно ми залучили інвестиції від великого фонду ризикового капіталу. Представник цього фонду після угоди зайняв посаду в нашій раді директорів. Однак, виявилося, що той же представник фонду є членом ради директорів нашого головного конкурента. Тепер виникло питання конфлікту інтересів, оскільки він має доступ до конфіденційної інформації обох компаній. Які юридичні механізми існують для вирішення такого конфлікту? Чи може така ситуація бути підставою для виключення цього представника з ради директорів моєї компанії? Які ризики для мого бізнесу можуть виникнути у зв'язку з цим конфліктом інтересів і як їх можна мінімізувати?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:04, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

В Україні питання конфлікту інтересів у корпоративному управлінні регулюється Законом України "Про акціонерні товариства" (Закон № 514-VI від 17 вересня 2008 року) та іншими нормативними актами. Конфлікт інтересів може призвести до негативних наслідків для компанії, таких як витік конфіденційної інформації, що підриває конкурентоспроможність.

Першочергово, для вирішення конфлікту інтересів слід звернути увагу на статут компанії та внутрішні регламенти, які можуть містити положення про конфлікт інтересів та процедури їх вирішення. Якщо такі положення відсутні, рекомендується їх запровадити.

Законодавство передбачає певні механізми для вирішення конфліктів інтересів:

1. **Відкликання члена ради директорів**: Згідно зі ст. 57 Закону "Про акціонерні товариства", загальні збори акціонерів мають право відкликати члена ради директорів у будь-який час. Це може бути здійснено, якщо є підстави вважати, що його участь у раді директорів шкодить інтересам компанії через конфлікт інтересів.

2. **Розкриття конфлікту інтересів**: Відповідно до ст. 70 Закону, член ради директорів зобов'язаний повідомляти про будь-які конфлікти інтересів, які можуть впливати на прийняття рішень. Ненадання такої інформації може бути підставою для його відкликання.

3. **Правила корпоративної етики**: Запровадження та дотримання правил корпоративної етики, які визначають процедури розкриття та уникнення конфліктів інтересів, є важливим кроком.

Щодо ризиків, то основні з них включають можливий витік конфіденційної інформації, що може призвести до втрати конкурентних переваг, а також репутаційні втрати. Для мінімізації цих ризиків рекомендується:

- Встановити суворий режим контролю за доступом до конфіденційної інформації.
- Вимагати від членів ради директорів підписання угод про нерозголошення інформації (NDA).
- Регулярно проводити оцінку ризиків та аудит відповідності.

Законодавчий захист та належне управління конфліктами інтересів допоможуть зберегти інтереси компанії та мінімізувати потенційні негативні наслідки.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы