Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Дискримінація на робочому місці

1
22:34, 21.09.2024
Дискримінація на робочому місці
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працюю в одній з великих українських компаній, де є певні норми та стандарти, які має дотримуватися кожен співробітник. За останній рік я помітив, що деякі правила та стандарти не застосовуються до всіх співробітників однаково, а зокрема до мене. Я почав відчувати, що мене дискримінують за моєю національністю, віком та статевою орієнтацією. Важливо зазначити, що я вже звертався до керівництва з цим питанням, але замість того, щоб допомогти мені вирішити проблему, вони почали ігнорувати мої скарги. Тому я вирішив звернутися до юриста, але не знаю, як правильно сформулювати своє питання. Мене цікавить, як я можу висунути офіційні звинувачення проти компанії за дискримінацію, які докази потрібно зібрати, щоб підтвердити мої заяви, і чи можу я розраховувати на захист від держави у випадку, якщо моя компанія вирішить звільнити мене за звинуваченнями в дискримінації.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:28, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні питання дискримінації на робочому місці регулюються рядом законодавчих актів, зокрема Конституцією України, Кодексом законів про працю України (КЗпП) та Законом України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні".

Згідно зі статтею 24 Конституції України, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

КЗпП України у статті 2-1 забороняє будь-яку дискримінацію у сфері праці, зокрема за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, віку, стану здоров'я, інвалідності, підозри або наявності ВІЛ/СНІДу, сімейного та майнового стану, місця проживання, членства у професійній спілці або іншій асоціації громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернутися до суду чи інших органів за захистом своїх прав або наданням допомоги іншим працівникам для захисту їх прав, а також за іншими ознаками.

Щоб висунути офіційні звинувачення проти компанії за дискримінацію, слід:

1. **Зібрати докази**: Це можуть бути письмові свідчення, електронні листи, повідомлення, записи розмов, свідки, які можуть підтвердити випадки дискримінації.

2. **Подати скаргу до керівництва**: Якщо ви ще цього не зробили, подайте офіційну письмову скаргу до вищого керівництва або до відділу з людських ресурсів компанії, детально описуючи випадки дискримінації.

3. **Звернення до Державної служби України з питань праці**: Ви можете подати скаргу до цього органу, який має повноваження розглядати питання дискримінації на робочому місці.

4. **Звернення до суду**: Якщо питання не вирішується на рівні компанії або через Державну службу, ви маєте право звернутися до суду з позовом про захист своїх прав.

Щодо захисту від звільнення, стаття 2-1 КЗпП України також передбачає, що працівник має право на захист від незаконного звільнення. У разі звільнення через подачу скарги на дискримінацію, це може бути розцінено як незаконне звільнення, і ви маєте право на поновлення на роботі та компенсацію за вимушений прогул.

За додатковою правовою консультацією рекомендується звернутися до юриста, який спеціалізується на трудовому праві, для оцінки конкретної ситуації та допомоги в підготовці необхідних документів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Наследство
21:06, 19.09.2012

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы