Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Боротьба з незаконним забудовником

1
13:13, 20.09.2024
Боротьба з незаконним забудовником
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я живу в приватному будинку в маленькому містечку. Нещодавно відбулися вибори місцевої влади, і з того часу почалися явні зміни. У нашому містечку з'явилися нові забудовники, які, на мою думку, забудовують території без відповідних дозволів. Вони не тільки не дотримуються правил забудови, але і не дотримуються встановлених нормативів з охорони навколишнього середовища. Вони використовують заборонені матеріали та технології, що викликає значні шкоди навколишньому середовищу. Також вони намагаються забудувати землю, яка належить мені та моїм сусідам, без нашого відома та згоди. Ми вже зверталися до місцевої влади, але вони не реагують на наші скарги. Які дії ми можемо вжити для захисту своїх прав? Чи можемо ми оскаржити дії забудовника та місцевої влади в суді? Які є законні способи боротьби з незаконними забудовниками?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:37, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Згідно з законодавством України, ви маєте кілька шляхів для захисту своїх прав у ситуації з незаконною забудовою. Перш за все, зверніть увагу на наступні нормативні акти:

1. **Земельний кодекс України**. Згідно з статтею 125, право власності на земельну ділянку або право постійного користування нею виникає з моменту державної реєстрації. Якщо забудовник намагається використовувати вашу землю без вашої згоди, це є порушенням ваших прав власності.

2. **Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності"**. Будь-яка забудова повинна здійснюватися відповідно до затвердженої містобудівної документації та Державних будівельних норм. Порушення цих норм може стати підставою для звернення до суду.

3. **Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища"**. Використання заборонених матеріалів та технологій, які шкодять навколишньому середовищу, може кваліфікуватися як екологічне правопорушення. Ви можете звернутися до Державної екологічної інспекції з відповідною скаргою.

Щодо подальших дій, рекомендується:

1. **Звернення до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ)**. Подайте скаргу щодо законності видачі дозволів на будівництво та дотримання будівельних норм.

2. **Оскарження дій або бездіяльності місцевої влади в суді**. Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Якщо вони не реагують на ваші скарги, це може бути підставою для оскарження в адміністративному суді.

3. **Звернення до правоохоронних органів**. Якщо є підстави вважати, що дії забудовника містять ознаки злочину, такі як самовільне захоплення земельної ділянки, ви можете звернутися до поліції з заявою про злочин.

4. **Колективні дії**. Об'єднайтеся із сусідами для спільних дій. Колективні звернення, петиції або позови можуть мати більшу вагу.

5. **Юридична консультація**. Зверніться до адвоката, який спеціалізується на земельних питаннях та містобудівній діяльності, для отримання детальної правової консультації та допомоги в складанні позовних заяв.

Кожен з цих кроків може допомогти у вирішенні ситуації та захисті ваших законних прав та інтересів.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы