Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Захищаємо в суді своє право на керування транспортом, Редакції виданьЗахищаємо в суді своє право на керування транспортом

У минулій "Шпаргалці" ми розповідали, як необхідно діяти, щоб не втратити посвідчення водія, коли вам "інкримінують" створення аварійної ситуації на дорозі. Якщо ви дослухалися до нашої поради, то не писатимете в протоколі пояснення, які можуть слугувати непрямим визнанням провини, на кшталт "поспішав" або "не помітив". Натомість вкажете, що ніякої аварійної обстановки не було, потерпіла сторона відсутня, а в співробітника ДАІ немає жодних доказів вашої провини.

До того ж запам'ятайте: відповідно до ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення( 80731-10 ) (КУпАП) адміністративне стягнення не може бути накладено судом пізніше трьох місяців від дня вчинення адміністративного правопорушення. Тобто якщо суд не винесе постанову в цей строк, можете подавати заяву про закриття провадження у справі. Окрім цього, якщо постанову про накладення адміністративного стягнення не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення, то вона не підлягає виконанню (ст. 303 КУпАП( 80732-10 )). Звідси декілька порад.

Негайно (бажано того самого дня, коли скоєно правопорушення) направте скаргу на дії інспектора ДАІ, який склав протокол, керівнику підрозділу, де він працює. У ній вкажіть про відсутність доказів створення аварійної ситуації та просіть анулювати протокол про адміністративне правопорушення. У кращому випадку справа взагалі не потрапить до суду, як мінімум — надійде трішки пізніше.

Ще один спосіб потягнути час — це подати суду клопотання про необхідність надання захисника для представлення ваших інтересів.

Якщо ви збираєтеся захищати свої права самостійно, то під час розгляду справи наполягайте на своїй невинуватості та посилайтеся на невідповідність протоколу вимогам Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 251 КУпАП( 80732-10 ) — у разі якщо у справі немає пояснень потерпілого, свідків, дані яких вказані; ст. 251, 256 КУпАП( 80732-10 ) — якщо дані потерпілого, свідків взагалі не вказані у протоколі).

Крім цього, подавайте клопотання про виклик до суду інспектора ДАІ, який склав протокол, у зв'язку з наявністю до нього запитань. Якщо у протоколі записані свідки та потерпілий, то їх також можна викликати до суду. Якщо є підстави, ви можете подати клопотання про призначення експерта. Все це знову-таки дасть можливість виграти трішки часу.

Та як би там не було, не зловживайте своїми процесуальними правами і не порушуйте правил дорожнього руху.

Артур АЛІЄВ, юрист.


 

Захищаємо в суді своє право на керування транспортом, ..., автор —
Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 6. Отзывов пользователей: 1.

Еще новости


Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы