Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Стосовно права попереднього користувача, Державна служба інтелектуальної власності України

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

 • 01.02.2013  № 2-7/994
 • Державна митна служба України

  Стосовно права попереднього користувача

  Державною службою інтелектуальної власності України (далі — Державна служба) розглянуто звернення Державної митної служби України від 18.01.2013 № 11.1/3-16.5/509 стосовно права попереднього користувача на знаки для товарів і послуг.

  За результатами розгляду в межах компетенції повідомляємо наступне.

  Відповідно до частини першої статті 500 Цивільного кодексу України( 435-15 ) (далі ЦКУ) будь-яка особа, яка до дати подання заявки на торговельну марку (знак для товарів і послуг) або, якщо було заявлено пріоритет, до дати пріоритету заявки в інтересах своєї діяльності добросовісно використала торговельну марку в Україні або здійснила значну і серйозну підготовку для такого використання, має право на безоплатне продовження такого використання або використання, яке передбачалося зазначеною підготовкою.

  Відповідно до пункту 4 статті 16 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг"( 3689-12 ) використанням знака визнається:

  нанесення його на будь-який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов'язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення);

 • застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано;
 • застосування його в діловій документації чи в рекламі та в мережі Інтернет.
 • За рішенням Господарського суду м. Києва від 26.07.2012 у справі № 5011-72/8237-2012, про яке йдеться в зверненні Держмитслужби:

  - за Відкритим акціонерним товариством "Арнест" визнано право попереднього користувача на знаки для товарів і послуг "ДИХЛОФОС" та "ДИХЛОФОС НЕО" та право на продовження їх безоплатного використання (пункти 2 та 3 резолютивної частини рішення);

  - за Товариством з обмеженою відповідальністю "Арнест Україна" визнано право попереднього користувача на знак для товарів і послуг "ДИХЛОФОС НЕО" (пункти 7 та 8 резолютивної частини рішення).

  На підставі наведених положень актів законодавства та ураховуючи рішення суду про визнання за вказаними вище особами права попереднього користувача, власник свідоцтв № 32766 на знак "ДИХЛОФОС" та № 143046 на знак "ДИХЛОФОС НЕО" (Кароліа Аліансе ЛЛП) не має права забороняти використання цих знаків, у тому числі при переміщенні через митний кордон України (ввезенні товарів), Відкритим акціонерним товариством "Арнест" та не має права забороняти використання знака "ДИХЛОФОС НЕО", у тому числі при переміщенні через митний кордон України (ввезенні товарів) Товариством з обмеженою відповідальністю "Арнест Україна".

  Додатково до викладеного слід зазначити наступне.

  Згідно із положеннями частини першої статті 432 ЦКУ ( 435-15 ) кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого права інтелектуальної власності. Ця норма поширюється й на захист права попереднього користувача, передбаченого статтею 500 ЦКУ.

  Таким чином, у разі виникнення спору між власником прав на знак для товарів і послуг за свідоцтвом і суб'єктом права попереднього користувача, він розв’язується в судовому порядку.

  Голова

  М. В. Ковіня

  WEB MD Office "НПО Поверхность", www.master-d.com.ua


   

  Стосовно права попереднього користувача, Державна служба ..., автор —
  Рейтинг статьи: 97% из 100 возможных. Голосов всего: 2. Отзывов пользователей: 2.

  Еще новости


  Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
  Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}