Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Щодо недопущення порушень чинного законодавства у галузі експортного контролю з боку суб'єктів підприємницької діяльності України під час ввезення в У

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

 • 27.04.2012 № 11.1/3-16.4/4926-ЕП
 • Начальнику Київської регіональної митниці, начальникам митниць

  За інформацією, що надійшла до Держмитслужби від Служби безпеки України, на сьогодні нагальним є питання недопущення порушень чинного законодавства у галузі експортного контролю з боку суб'єктів підприємницької діяльності України під час ввезення в Україну товарів, які можуть використовуватися для негласного одержання інформації та входять до складу окремих видів промислового та медичного обладнання (рентгенапаратів, тепловізорів, ендоскопів з мініатюрними відеокамерами тощо).

  За своїми характеристиками та функціональними можливостями вказані вироби є товарами подвійного використання згідно з розділом 5 частини 3 "Спеціальні технічні засоби" Списку товарів подвійного використання, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки( 86-2004-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 № 86 (далі — контрольний список). Тобто, переміщення таких товарів через митний кордон України має здійснюватися за відповідним дозволом чи висновком Державної служби експортного контролю України (Держекспортконтроль України). У свою чергу Держекспортконтроль України може видати дозвільний документ на такі категорії товарів лише за погодженням з Службою безпеки України (СБУ) та Службою зовнішньої розвідки України (СЗРУ).

  Відповідно до законодавства України у галузі державного експортного контролю, визначення товарів такими, що підлягають експортному контролю є обов'язком суб'єкта підприємницької діяльності чи фізичної особи.

  Під час підготовки документів до процедури митного оформлення, суб'єкти підприємницької діяльності та фізичні особи, у разі необхідності (наприклад, при відсутності вичерпних технічних характеристик, які дають змогу ідентифікувати товар у галузі державного експортного контролю), можуть звернутися до Українського науково-дослідницького інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України (УНДIСТСЕ СБУ України) за отриманням висновку про належність/неналежність таких товарів до спеціальних технічних засобів.

  З огляду на вищезазначене, висновок УНДIСТСЕ СБУ України є експертним висновком, що має інформаційний характер та не є підставою для митного оформлення.

  Якщо у висновку УНДIСТСЕ СБУ України зазначається, що товар не відноситься до спеціальних технічних засобів, це не означає, що такий товар не є товаром подвійного використання. Для вирішення питання щодо належності такого товару до товарів, що контролюються у галузі державного експортного контролю, необхідно звернути увагу на опис товару у інших розділах контрольного списку. У випадку, коли опис товару та його технічні характеристики у відповідній позиції контрольного списку співпадають з описом товару у технічній документації виробника такого товару, цей товар є товаром подвійного використання і його переміщення через митний кордон України має здійснюватися за дозволом чи висновком Держекспортконтролю України.

  Наприклад: переносна рентгенівська система.

  Відповідно до підпозиції е)2f) "переносні рентгенівські системи, маса яких дорівнює або менша 40 кг" позиції 5.А. частини 3 "Спеціальні технічні засоби" Контрольного списку( 86-2004-п ), після дослідження їх технічних характеристик, можуть бути визнані УНДIСТСЕ СБУ України такими, що не відноситься до спеціальних технічних засобів.

  Разом з тим, відповідно до підпозиції 1.В.1.f.1) "системи рентгенівської томографії для виявлення дефектів у трьох вимірах", згадана вище рентгенівська система, за своїми технічними характеристиками може бути віднесена до товарів подвійного використання.

  Директор Департаменту класифікації товарів та заходів  регулювання ЗЕД, член колегії Держмитслужби

  А.Є. Гутник

  WEB MD Office "НПО Поверхность", www.master-d.com.ua


   

  Щодо недопущення порушень чинного законодавства у галузі ..., автор —
  Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

  Еще новости


  Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
  Подняться вверх, к началу страницы